SÜPER KUPA FİNALİ MANİSA’DA YAPILACAK

16 Mayıs 2014 Cuma, 18:16

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Soma’da yaşanan maden faciasi ile ilgili aldıkları kararları açıkladı. Fenerbahçe ile Galatasaray’ın oynayacağı Süper Kupa Finali 15-16 Ağustos’ta Manisa’da yapılacak.

HABER: Coşkun KÖKÖZ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören Süper Kupa Finali’nin Manisa’da oynanacağını açıkladı. Demirören, “Soma’da yaşanan faciada vefat edenlere Allah’tan rahmet acılarını beraber paylaşıyoruz. Yaraların sarılması için bazı kararlar aldık. Öncelikle Süper Kupa Finali 15-16 Ağustos’ta Manisa’da oynanacak ve bütün gelirler Soma’da şehit düşenlerin ailelerine verilecek. 5 milyon TL şehit düşenlerin ailelerine bağışlayacağız. Fatih Terim ve yönetim Kurulu olarak Soma’ya ziyaret etmek için gideceğiz. 19 Mayıs Pazartesi günü 35 kişilik kadro komple Soma’ya gideceğiz” diye konuştu.

Milli futbolcuların Fatih Terim önderliğinde Soma için kampanya başlatacaklarını ifade eden Yıldırım Demirören, “Merkez Hakem Kurulu hafta sonu oynanacak olan maçların tazminatlarını bağışlayacaklar. Kenetlenen ve bağış yapan kulüp başkanları, hocalarımıza, MHK Başkanlarına, oyunculara herkese teşekkür ediyorum. 2014-2015 Süper Lig sezonu 29 Ağustos 2014’te başlayacak 31 Mayıs 2015’te bitecek. 2014-2015 sezonunda oynanacak Türkiye Kupası Finali 15-16 Mayıs’ta Bursa’da oynanacak” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.