SPİL DAĞI’NDA YAPILACAK ETKİNLİK İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

21 Şubat 2014 Cuma, 14:00

Manisa Spil Dağı’nda 12-13 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Manisa, İsmet Ülkeli’yi Anma ve Spil Dağı Tırmanış Şenliği” hazırlıklarını sürdüren Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Fuat Kuloğlu ve etkinlik düzenleme ekibi Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Fuat Kuloğlu ziyaret sırasında “Manisa, İsmet Ülkeli’yi Anma ve Spil Dağı Tırmanış Şenliği” hakkında Vali Savaş’a bilgi verdi. Kuloğlu, Manisa’daki dağcılık kulüplerini ve derneklerini bir araya toplayarak ortak bir faaliyet düzenlemek istediklerini belirterek, “Federasyon başkanımızla bizim eski Manisa İl Temsilcimiz Rahmetli İsmet Ülkeli bir faaliyet yapmak istedik. Kendisi dağcılık federasyonunda hocaların hocası olarak gösteriliyordu. Bundan iki yıl önce rahmetli oldu. Hocamızın anısına Manisa’daki tüm kulüpleri bir araya getirerek ulusal boyutlu bir faaliyet yapalım istedik. Diğer şehirlerde değişik dağcılık şenlikleri, doğa sporları şenlikleri oluyor. Biz ekiplerimizle kulüplerimizle bu etkinliklere katılıyoruz. Manisa dağcılık konusunda Türkiye’de başlangıcı sayılabilecek illerden bir tanesi fakat bizde böyle bir şenlik yok. Biz de böyle bir şenliği Manisa’mıza kazandıralım, bundan sonra her sene periyodik olarak bunu yapalım ve Manisa’nın tanıtımına katkı olsun istedik” dedi.
“Manisa, İsmet Ülkeli’yi Anma ve Spil Dağı Tırmanış Şenliği” tertip komitesi üyesi Yüksel Güdücü ise “Etkinliğimizi 12-13- Nisan olarak karar aldık. Manisa Dağcılık Federasyonu’nun yıllık etkinliklerinden birisi olacak. Biz aslında bunu ilk düşündüğümüzde mesir etkinlikleri içerisinde olmasını çok arzu ettik. Bu etkinliği il temsilciliğimizin organizasyonunda Manisa’daki diğer kulüplerle birlikte ortak düzenliyoruz. Dağcılık federasyonunun yıllık etkinliği çerçevesinde düzenlenecek bu organizasyon Manisa’da bir ilk olacak” şeklinde konuştu.
Ziyaret nedeniyle teşekkür eden Vali Savaş da bu tür etkinliklerin ilin sosyal ve kültürel hayatına zenginlik katacağını, Manisa’nın tanıtımı ve markalaşması açısından önemli olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir