SOTESSPOR BÖLGESEL LİGİNE ÇIKMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYOR

22 Nisan 2014 Salı, 15:56

Bölgesel Amatör Lig’e yükselme play-off maçlarının son haftasında, Alaşehir Belediyespor’u deplasmanda Aksoy’un attığı 3 golle 3-0 mağlup eden Sotesspor, Durasıllı Belediyespor’un Kırkağaç deplasmanında puan kaybetmesiyle şampiyonluğunu ilan etti.
24 maçlık maratonun ardından tüm rakiplerini geride bırakarak Manisa Süper Amatör Ligi şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Sotesspor camiasında büyük sevinç yaşanıyor. Kadrosunun çekirdek yapısı, yıllardır aynı jenerasyonla mücadele eden futbolculardan oluşan Sotesspor, sezon öncesinde kurduğu güçlü kadroyla zorlu geçen ligin ardından şampiyonluğu göğüsleyen camiada, Alaşehir Belediyespor karşılaşmasından sonra sevinç çığlıkları görülmeye değerdi.
BAŞKAN ESER’DEN TEBRİK
Kulüp Başkanı Şenol Eser, elde ettikleri büyük başarının ardından başta teknik direktör Yusuf İpek, antrenör Kadir Bilir olmak üzere tüm futbolcuları tek tek tebrik ederek, yaz kış demeden takımı destekleyen tüm taraftarlara da teşekkür etti. Kulüp Başkanı Şenol Eser, “Öncelikle bizlere her türlü maddi-manevi destek veren SEAŞ Genel Müdürümüz Nuri Şerifoğlu’na teşekkür ederiz. Sotesspor camiası olarak geçen sene Somaspor’un Bölgesel Amatör Lige çıkmasıyla boşalan bayrağı, bu sene biz devraldık. Sezonun ilk maçı olan Muradiye Belediyespor maçında devraldığımız bayrağı 24 hafta boyunca taşımasını bildik. Futbolcu kardeşlerimiz de buna karşılık bize şampiyonluk hediye etti. Bu şampiyonluk sadece bizim değil, tüm Somalılarındır” dedi. 2. Başkan Hasan Ertaş ise “Bölgesel Amatör Ligi’ne çıkmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. “BAL” liginde iyi bir kadro kurup, takımımızı Türkiye 3. Ligine taşımayı hedeflemekteyiz” dedi.
“EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIK”
Manisa Süper Amatör Lig ve Play-Off’larda şampiyon olan Sotesspor’un teknik sorumlusu Yusuf İpek, Sezon başında kurdukları güçlü kadroyla şampiyonluğa inanarak yola çıktıklarını belirterek, “Tüm futbolcularımızda bunun bilinci içerisindelerdi. Zorlu geçen bir sezonun ardından emeğimizin karşılığını almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Geçmiş yıllardan beri bizlere tüm imkanlarını seferber eden SEAŞ Genel Müdürümüz Nuri Şerifoğlu’na ve bizleri destekleyen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.