SEZON BİTER KEMAL ÖZDEŞ GİDER!

20 Nisan 2014 Pazar, 17:45

Coşkun KÖKÖZ yazdı…

Manisaspor’da Murat Gürbüzerol oynadığı sürece bu takımdan bir halt olmaz… Kemal Özdeş umarım sezon sonunda giderken, Murat’ı da yanında götürür. Bir isim üzerinde niye bu kadar durur, ısrar eder Kemal Özdeş anlamadım. Balıkesir karşısında Bülent’i sahaya sürüp takımın en golcü ikinci adamını kenara alıyorsun. Bu nasıl bir teknik adamlık. Gol arayacağın yerde forvet çıkarıp, kanat oyuncusu alıyorsun. Alacaksan sahadan çıkacak ilk isim Abdülkadir Özgen değil, Murat Gürbüzerol’dur. Şimdi bahanen sarı kartı vardı ve 4-4-2 sistemine döndük olacak. Ama yemezler hocam. Bizi zaten 35 haftadır iyi avuttun. Sezon biter Kemal Özdeş gider. Giderken de yanında Murat Gürbüzerol’u da verelim ki bir taşla iki kuş vurmuş oluruz.

Adamın takıma faydasından çok zararı var. Bunu herkes görürken, sen neyi izliyorsun anlamış değilim hocam. Baskı kurulan ilk dakikalarda Murat ayağına gelen topları faydalı kullansaydı ilk yarıyı 2-0 önde bitirmiştik. Takımın direncini, iştahını, her şeyini yok eden tek adam Murat Gürbüzerol’dur.

İlk yarının 10 dakikasında rakibin karşısında baskıyı kurmuşsun, adeta tek kale oynuyorsun, ancak Murat’a gelen pozisyonlar tek tek eriyor. Sonra rakip golü ağlarına yapıştırıyor. Sen kenardan izliyorsun. Hedefi olan takımlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Bu kritik haftalarda tek yapmanız gereken, yakaladığınız pozisyonu gole çevirmek. Perovic’in ikinci yarıda karşı karşıya yakaladığı pozisyonda da hatası çok büyük. Maçın kırılma anları olarak kayıtlara geçti. Ahlar ve vahlar içinde anlatacağımız bir pozisyon.

Manisaspor hedefi olan değil, hedefsiz bir takım gibi Balıkesir karşısında 80 dakika mücadele etti. İlk 10 dakikayı bunun içine katmıyorum bu dakikalarda Manisaspor rakip kaleyi abluka altına almıştı. Mersin İdman Yurdu ve Samsunspor’un maçlarını kaybettiği haftada Manisaspor büyük bir fırsatı yine elinin tersiyle itti. Üzülen yine Manisasporlular oldu.

Eline bu kadar net fırsatlar geldiği haftalarda taraftarların söylediği gibi ‘Çıkıp biz mi oynayalım?’ Artık Manisa yönetimi yeni sezonun çalışmalarına şimdiden başlamalı, çünkü bu sezon Manisaspor takımı için bitmiştir. Yeni yapılanmayla bu takım yeni sezonda çok daha iddialı olacaktır. Ancak biran önce kongre yapılıp, teknik hoca değişikliği yapılmak şartıyla. Saygılar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.