SERAMİKSAN’DA KAPTAN YUVADA KALDI

29 Nisan 2014 Salı, 18:20

Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 2. Lig temsilcisi Seramiksan’da deneyimli kaptan Pınar Eren kulübüyle 1 yıllık sözleşme imzalayarak yuvada kaldı.
2013-2014 sezonunda Seramiksan’ın elde ettiği başarılarda önemli pay sahibi olan takımın saha içerisinde ve saha dışındaki lideri libero Pınar Eren yeniden Seramiksan ile sözleşme imzalamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Seramiksan geçtiğimiz hafta deneyimli çalıştırıcı İsmail Yengil ile yeniden sözleşme imzalamıştı. İç transferde ilk imzayı atan Pınar Eren takımda kalması teknik kadroyu ve yönetimi memnun etti.
Sponsor firma Seramiksan’ın idari binasında gerçekleşen imza törenine Seramiksan Başkanı Bülent Erkul, Seramiksan Başantrenörü İsmail Yengil ve kulüp yöneticileri katıldı. Kendisini 1 yıllığına daha Seramiksan’lı yapan imzayı atan tecrübeli libero Pınar Eren, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Yeni sezonda yeni başarılara imza atmak için kulübümle sözleşmemi yeniledim. 2014-2015 sezonunda teknik heyet ve yönetimle birlikte önemli başarıla imza atacağımıza inanıyorum. Seramiksan ailesine hayırlı olsun” dedi.
Seramiksan Kulüp Başkanı Bülent Erkul ise Pınar’ın gerçekten çok değerli bir oyuncu olduğunu ifade ederek, “Seramiksan’ın geçen sezon yakaladığı başarıda kaptanımızın önemli katkıları var. Kaptanımızla yeniden sözleşme imzalamak bizi memnun etti. Camiamıza ve oyuncumuza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

ANTRENÖR YENGİL: “PINAR BENİM YARDIMCI ANTRENÖRÜM GİBİ ÇALIŞIYOR”
Pınar’ın takımda kalmasından dolayı son derece memnun olduğunu dile getiren antrenör İsmail Yengil ise Pınar Eren’in takıma pozitif katkılar sağlayan bir oyuncu olduğunu vurgulayarak, “Pınar bizim için bir oyuncu olmasının yanı sıra iyi bir kaptan, bizim sağ kolumuz ve benim yardımcı antrenörüm gibi çalışıyor. Bana göre Pınar Eren geçtiğimiz sezon ligin en iyi liberosuydu. Bu sezon ligdeki hedefimiz önce Play-off ardından 1. Lig. Bu yolda Pınar bize olumlu katkılar sağlayacak bir isim. 1. Lig’e çıktığımız takdirde Pınar Eren ve genç liberomuz Yeşim ile yola devam edeceğiz ve kulüp olarak libero arayışımız olmayacak” dedi.
Deneyimli çalıştırıcı İsmail Yengil, imza töreninde iç ve dış transferlere ilişkin olarak da, “Takımımızda Beyza, Müge gibi kiralık isimler var. Yani sadece bizim istememizle değil, kendi kulüplerinin kararı da çok önemli bu oyuncuların transferlerinde. Dış transfer çalışmalarına başladık, görüştüğümüz ve anlaşmaya yakın olduğumuz isimler var. Ancak resmi transfer dönemi başlayana kadar bu isimleri açıklamak etik olmaz. Hedefe yürüyen bir takım kuracağız. Pınar’ın yeniden imza atması takımımıza kaliteli isimleri dahil edeceğimizin bir kanıtıdır” diyerek transfer döneminde Seramiksan’a önemli isimlerin dahil olacağının sinyalini verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir