Son Dakika
22 Şubat 2018 Perşembe

Seramiksan istenilen performansı sergileyemedi!

15 Kasım 2016 Salı, 17:01

TÜRKİYE Voleybol Federasyonu (TVF) Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ilk sezonunu geçiren Seramiksan, geçtiğimiz pazar günü evinde Bursa Büyükşehir Belediyespor’a da yenildi ve ilk 4 haftada galibiyet yüzü göremedi. Lige renk katma parolasıyla başlayan Kuğular istenilen performansı ortaya koyamadı, 4 maçtan 1 puan çıkarabildi.

Evinde konuk ettiği ligin güçlü ekiplerinden Bursa BBSK karşısında kazandığı 2.sette ve kaybettiği 3.sette iyi bir oyun sergileyen Kuğular, diğer setlerde varlık göstermedi. Bursa BBSK karşısında oyuna tutunamayan Seramiksan ligde 4 maçta sıfır çekti. 3.setteki yaşanan hakem hatası ise maçın seyrini değiştirdi ve Seramiksan’ın maçtan en az 1 puan almasına engel oldu.

Yönetimin ve taraftarın beklentilerini karşılayamayan Seramiksan, yabancı oyuncularından da beklenen verimi 4 maç sonunda alamadı. Yabancı oyuncuların performansının düşük olması ve yerli oyuncuların da istenilen düzeyde olmaması Kuğuların ligde tutunmasını zorlaştırıyor. Kuğular önümüzdeki hafta sonu yine kendi evinde mücadele edecek. Seramiksan, evinde Bursa temsilcisi Nilüfer Belediyespor’u konuk edecek.

Kaybedilen Bursa BBSK maçı sonrası açıklamalarda bulunan Seramiksan Başantrenörü Ali Kamberoğlu: “Öncelikle kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Kendi evimizdeki seyirci avantajını kullanarak en azından 1 puan almayı hedefliyorduk bu müsabakadan. Oynadığımız takım Bursa BBSK güçlü bir takım ama bu kaybetmek için bir bahane değil. Özellikle 2’nci ve 3’ncü sette çok iyi bir oyun sergiledik. 3’ncü seti alabilirdik. Set çok heyecanlı ve zevkli oldu ama bir türlü o öne geçme sayısını alamadık seti 24-26 kaybettik. Sonuçta üzgünüz çok üzgününüz. Taraftarlarımıza bizi yalnız bırakmadıkları ve destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta yine bir Bursa ekibi olan Nilüfer belediyesi ile oynayacağız. Bu maçta umuyorum istediğimiz sonucu alacağız ve taraftarımıza galibiyet armağan edeceğiz . Bu maçı alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir