Şehzadeler Belediyesi’nden Geleceğin Sporcularına Destek

30 Haziran 2014 Pazartesi, 13:19

Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan yaz okulu faaliyetlerine taşımacılık hizmeti ile destek verdi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Sanatla, sporla ilgilenen, kötü alışkanlıklardan uzak bilinçli bir gençlik istiyoruz. Belediye olarak çocuklarımız ve gençlerimiz için düzenlenen her türlü faaliyette desteğe hazırız” dedi.

Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, 4-15 yaş kategorisindeki sporculara yönelik hazırladığı yaz okulu için Şehzadeler Kaymakamlığı, Şehzadeler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Şehzadeler İlçesi’ne bağlı ilk ve ortaokullardan yaklaşık 550 öğrenci, 23 Haziran tarihinden itibaren yaz okulu faaliyetlerinden faydalanmaya başladı. 18 Temmuz’da sona erecek olan ilk dönemin ardından, 4-29 Ağustos tarihleri arasında ise ikinci dönem yaz okulu faaliyetlerinin başlayacağı belirtildi. Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Mert, “İlçelerde spor merkezlerinin kurulmasına yönelik bir yönerge var ve bu yönergeye göre açtığımız yaz okulu faaliyetlerine kaymakamlığımız ve belediyemiz de destek verdi. Özellikle Şehzadeler Belediyemizin katkısı çok büyük. Taşımacılık konusunda bize verdiği destekle, faaliyetlerimizi sağlıklı bir şekilde yürütebiliyoruz. Bu anlamda Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e, çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Kaymakamlığımız da malzemelerin ve giysilerin alınmasında, kursun açılmasında katkı sağladı. Protokolde yer alan her kurum ayrı ayrı destek oldu. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz yaz okulunu önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek istiyoruz” dedi.

550 ÖĞRENCİ SPORLA BULUŞTU
Yaz okulu faaliyetlerinden 550 öğrencinin faydalandığını belirten Mert, “4-15 yaş arası ilk ve ortaokul öğrencilerimizin katılım gösterebildiği yaz okulu faaliyetleri tamamen ücretsiz. Kursa katılacak öğrencilerimiz, eğitim öğrenim gördükleri okullar tarafından tespit edilerek, bize yönlendiriliyor. Amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyarak, onlara en doğru biçimde spor kültürünü kazandırmak. Ayrıca lisanslı sporcu alt yapısını oluşturacağız. Yaz okulu faaliyetlerimiz arasında yüzme, tenis, okçuluk, cimnastik ve oyunla spor eğitimlerimiz var. Toplam 14 okulda 550 civarında öğrenci bu faaliyetlerden faydalanmaya başladı” diye konuştu.
ŞEHZADELER BELEDİYESİ TAŞIMACILIĞI ÜSTLENDİ
Geleceğin sporcularına Şehzadeler Belediyesi de taşımacılık hizmetini üstlenerek destek verdi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, “Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtararak, dostluk, arkadaşlık ve sevgi bağlarını güçlendirip topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek sporun en büyük özelliğidir. Bu nedenle çocuklarımızı spora yönlendirmeli, daha küçük yaşlarda spor kültürünü aşılamalıyız. Çocuklarımızın yalnızlaşmamasını istiyoruz. Sanatla, sporla ilgilenen bilinçli, aklı başında bir gençlik olsun istiyoruz. Bu nedenle gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlüğümüzün başlattığı yaz okulu çalışmasında bizim de bir katkımız olsun istedik. Şehzadeler Belediyesi olarak taşımacılık hizmetini üstlendik. Belediye olarak her zaman çocuklarımızın, gençlerimizin yanındayız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.