SARUHANLI BELEDİYESPOR’DAN KASIMPAŞASPOR’A

19 Aralık 2014 Cuma, 23:18

Süper Toto Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa, Manisa Süper Amatör Küme’de mücadele eden Saruhanlı Belediyespor’un altyapısındaki kalecilerden 12 yaşındaki Batuhan Tepeler’i transfer etti.

Kasımpaşa amatör transferler sorumlusu Tezcan Sayar ve U-16 takım antrenörü İlyas Öztürk, prensipte anlaştıkları kaleci Batuhan Tepeler’in transfer işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla Manisa’ya geldi.

Kasımpaşalı yöneticiler, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’yı makamında ziyaret ederek, Saruhanlı Belediyespor Kulübü Başkanı Recep Çımat, kulüp yöneticileri, takım antrenörü Mutlu Çamlıyer, kaleci Batuhan Tepeler ile babası Mehmet Tezcan ve annesi Nihal Tepeler ile bir araya geldi.

Batuhan’ın gelecek vaat eden başarılı bir kaleci olduğunu dile getiren Sayar, Batuhan’ı transfer etmek için Saruhanlı Belediyespor’a bir süre önce teklifte bulunduklarını belirtti.

Batuhan’ın okulu nedeniyle yarıyıl tatilinde İstanbul’a taşınacağını söyleyen Sayar, “Teklifimiz üzerine Batuhan ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Burada tesislerimizi gezdi, çalışmalarımızı gördü. Biz onu beğenmiştik, o da bizi beğendi. Bir hafta İstanbul’da kalan Batuhan teklifimizi kabul etti. Kendisini yarı yıl tatilinde İstanbul’a alacağız. Burada tesislerimize yakın bir okul var, eğitime bu okulda devam edecek ve antrenmanlarımıza katılacak. Kendisi artık bizim oyuncumuz oldu. Hayırlı olsun.”

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ise Saruhanlı Belediyespor’da yetişen oyuncuların böylesine büyük kulüplerde forma giymelerinin kendilerini mutlu ettiğini kaydederek, “Bu sezon başında Mehmet Kavazoğlu’nu Tire 1992 Spor Kulübü’ne, minik kramponlar ekibinden Nazmican Başkara’yı da Manisaspor’a verdik. Şimdi ise minik kramponlar takımımızın başarılı kalecisi Batuhan’ı da Kasımpaşa’ya gönderiyoruz. Mutluyuz, gururluyuz. 10 yıl önce göreve geldiğimizde Saruhanlı Belediyespor’u yeniden toparladık. Çok çalıştık, şimdi de bunun meyvelerini topluyoruz” diye konuştu.

Batuhan Tepeler de yeni takımında çok çalışarak başarılı olacağına inandığını kaydetti.

12 YAŞINDAKİ KALECİ BATUHAN KASIMPAŞA’DA 12 YAŞINDAKİ KALECİ BATUHAN KASIMPAŞA’DA 12 YAŞINDAKİ KALECİ BATUHAN KASIMPAŞA’DA 12 YAŞINDAKİ KALECİ BATUHAN KASIMPAŞA’DA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir