ŞAMPİYON GÜREŞCİ’YE BİR ÖDÜL DE VALİ BEKTAŞ’TAN

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 16:47

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonasında grekoromen stilde altın madalya kazanan milli güreşçimiz Kerem Kamal’ı kabul ederek tebrik etti.

Vali Bektaş’ı ziyaretinde şampiyon güreşçiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ile Antrenörü Süleyman Güngör eşlik etti. Dünya Güreş Birliği (UWW) bünyesinde Sırbistan’ın Sobotika şehrinde şampiyonanın 9 Ağustos’ta yapılan finalinde 46 kiloda ay yıldızlı mayo giyerek Gürcü rakibi Giorgi Shotadze’yi 10-1’lik skorla sayı tuşu ederek altın madalya kazanan ve Avrupa’nın zirvesinde yer alan Kerem Kamal’ı makamında ağırlayan Vali Erdoğan Bektaş altın ile ödüllendirdi.

Şampiyon güreşçiyi yine altın ile ödüllendiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman da şampiyon güreşçinin başarısından duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Güreşçimiz Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonasında 46 kiloda grekoromen stilde altın madalya kazanarak Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonu oldu. Atatürk Spor Salonu içerisinde yer alan güreş salonuna ‘Kerem Kamal Güreş Salonu’ ismini verdik. Başarılı güreşçimizi 25-30 Ağustos tarihlerinde Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasına hazırlıyoruz. Güreşçimizin orada da bu başarıyı göstereceğine inanıyorum” dedi.

Şampiyon güreşçi Kerem Kamal da, “Büyüklerimin ve antrenörümün desteği ile daha büyük başarılar elde etmek için daha çok çalışacağım. Geçen sene kaçırdığım dünya şampiyonluğunu bu sene kazanmak istiyorum. Avrupa şampiyonluğum Milletimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Vali Erdoğan Bektaş da genç sporcuyu tebrik ederek, “İnşallah Dünya şampiyonu olur. Gelecek yıllarda da kendisinin Olimpiyat Şampiyonu olmasını dileriz. Böyle çalışırsa olacağını umut ediyoruz: Biz de kendisine elimizden gelen desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

16 yaşındaki genç sporcu Kerem Kamal, geçen yıl da yapılan müsabakalarda 42 kiloda Avrupa şampiyonu ve dünya 2’ncisi olarak ülkemize ve Manisa’mıza büyük bir gurur yaşatmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir