SAMİYE NURİ SEVİL TÜRKİYE 3’NCÜSÜ OLDU

13 Mayıs 2014 Salı, 14:32

Küçük Erkekler Voleybol Türkiye finallerinde Turgutlu Samiye Nuri Sevil Orta okulu Türkiye 3’ncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı. Türkiye 3’ncüsü olan oyuncular ve öğretmenler kendilerine destek olan Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü’yü ziyaret ettiler ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Kaymakam Günlü’yü ziyarette Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Samiye Nuri Sevil Orta okulu Müdürü Memduh Buran, beden eğitimi öğretmeni Yaşar Eser hazır bulundu.

Manisa 1’ncisi olan takım daha sonra, Burdur’da grup 1’ncisi, Afyon’da yarı final grubunda da 1.olarak adını İskenderun’da oynanan Türkiye finallerine yazdırmıştı. Final grubunda oynadığı 5 maçın 2’ü kazanan okul takımı Turgutlu’ya kupayla dönmeyi başardı. Türkiye Şampiyonası dahil 17 maça çıkan takım sadece 2 kez mağlubiyet yaşadı. Kaymakam Günlü; ” Oyuncularımızı ve eğitimcilerimizi tebrik ediyorum, çok önemli bir başarıya imza attılar. Bir ilçe takımının bu denli başarı yakalaması çok önemli, ben oyuncularımızın ilerleyen yıllarda bu başarıya tekrarlayacaklarına ve geliştireceklerine eminim” dedi.

Türkiye Şampiyonasın gitmeden önce takıma sponsor olarak oyunculara spor ayakkabı desteği yağan Turgutlu’nun tanınmış firmalarından Sadıklar Tekstil’in sahibi Ali Başeskici’yi ziyaret eden yetkililer yaptıkları destekten dolayı çok teşekkür ettiler. Başeskici; “Okul sporlarına katkımız olduysa ne mutlu, Turgutlu’muzun adını Türkiye’ye duyurdukları için başta sporcularımız ve eğitimcilerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.