Sait Karafırtınalar’dan boykot yorumu

25 Ekim 2016 Salı, 14:19

Manisaspor’da geçtiğimiz hafta patlak veren idman boykotu bu sabahta devam etti. Oyuncular, ödeme yapılmadığı sürece idmana çıkmayacaklar ancak Manisaspor Teknik Direktör Sait Karafırtınalar boykotla ilgili şunları söyledi; “Haklıyken haksız duruma düştüler.”

TFF 1. Lig’de son sırada bulunan Manisaspor’da idman boykotu krizi bu hafta da devam etti. Alacakları ödenmeyen Manisasporlu futbolcular bu sabah yapılması planlanan antrenmana çıkmadı. Yönetime ödeme yapılmadığı sürece boykotu sürdüreceklerini ileten oyunculara bugün (Salı) ödeme yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, “Oyuncular kendi aralarında bu şekilde karar almışlar. Normalde Pazartesi (dün) ödeme yapılacaktı. Ancak olmadı. Oyuncular da ödeme yapılana kadar idmana çıkamama kararı almış. Başkanla görüştüler, ödemelerin bugün (Salı) yapılması bekleniyor” ifadelerini kullandı.

“HAKLIYKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞTÜLER”

Öte yandan oyuncuların boykotu sürdürmesini yanlış bulan Karafırtınalar, “Geçen hafta yaptıkları boykotla tepkilerini gösterdiler. Ancak bunu sürdürmeleri yanlış. Haklıyken haksız duruma düştüler. Çünkü fiziksel olarak kendilerine zarar veriyorlar. Bu boykotun sürmesini yanlış buluyorum. Zaten alacaklarını bir şekilde tahsil edecekler. İnşallah bu sorun en kısa sürede çözülür ve Sivasspor maçı hazırlıklarına başlarız. Çünkü Malatya gibi bir deplasmana bir antrenman yaparak gittik. Bu bizim için kötü bir durum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir