Şahin’den Mergen hakkında suç duyurusu!

01 Kasım 2016 Salı, 16:58

Geçtiğimiz gün hem yönetim kurulu üyeliğinden hem de basın sözcülüğü görevinden ayrılan Yunus Emre Şahin Başkan Abdullah Mergen hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Verdiği dilekçede Başkan Mergen hakkında görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusu yapan Şahin; “Manisaspor başkanı ve bazı yöneticilerin aldığı sözüm ona 18 Ekim 2016 tarih ve 2016-2017/16 sayılı karar ile Deniz Factoring A.Ş. den 5 milyon ve 10 milyon TL kredi alma yetkisi elde edilmiştir. Bu kredinin  5 milyon liralık kısmı çekilmiş, 10 milyon liralık kısmı ise kamuoyunun baskısı sonucu şimdilik ötelenmiştir.

Ancak bu karar bir toplantı gündemine bağlı olarak alınmamış. Toplantı esnasında karar imzaya açılmamıştır. Manisaspor Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mergen derneğimize ait hiçbir defteri yönetim kurulu üyelerine göstermemekte, defterleri yönetim kurulu üyelerinden gizlemektedir. Gelir-gider ve diğer defterlerin ne durumda olduğu, kulübe gelen gelirlerin nerelere harcandığı yönetim kurulumuzca bilinmemektedir.

Manisaspor’un kanuna ve hukuka aykırı bir şekilde borçlandırılmasına, geleceğinin karartılmasına ve ekonomik acz içerisine düşmesine fazla seyirci kalmamak adına Manisaspor Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mergen’in görevi kötüye kullanmaktan cezalandırılmasını talep ediyorum. Ayrıca defterlerin karartılmasından kuşku duyduğumdan dernek defterlerinin zabıt altına alınarak 2016-2017 sportif A.Ş. ve hesaplarının bugüne kadar olan kısmının incelenmesini istiyorum” diyerek suç duyurusunda bulundu.

Manisa Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu yapmasının ardından konuşan Şahin, “Benim sayın Abdullah Mergen ile kişisel hiçbir husumetim ve sorunum yok. Sadece kulüp içinde bazı usulsüzlüklerin olduğuna inanıyorum.  Gerçeklerin şeffaf bir şekilde ortaya çıkartılması adına bugün sayın Mergen hakkında suç duyurusunda bulundum. Yapılacak yargılama sonunda gerçeklerin ortaya çıkmasını hep beraber bekleyip göreceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir