Rodallega’nın kardeşi de futbolcu oldu

28 Kasım 2015 Cumartesi, 17:36

Akhisar Belediyespor’un Kolombiyalı golcüsü Hugo Rodallega’nın, babalarının ölümünden sonra tek başına kalmaması için Türkiye’ye getirdiği kardeşi Jeison’da futbolcu oldu. Sezon başında İngiltere Premier Lig takımlarından Fulham’dan ayrılıp yeşil siyahlı kulüple sözleşme imzalayan Rodallega, Avusturya kampına katılmaya hazırlanırken babasını kaybettiği haberini alınca apar topar ülkesine gitmek zorunda kaldı. Yıllar önce ölen annesinin ardından babasının da vefatıyla büyük üzüntü yaşayan Rodallega, cenaze töreninden sonra Türkiye’ye dönerken, tek başına kalan 23 yaşındaki kardeşi Jeison’ı da Akhisar’a getirdi.

Kolombiya’da alt liglerde futbol oynayan ve fizik olarak ağabeyine çok benzeyen Jeison, bir süre sonra Rodallega’nın ricası, teknik heyetin de onayıyla antrenmanlara çıkmaya başladı. Sempatik davranışları ve sıcakkanlılığı ile kısa sürede kendisini sevdiren Jeison Rodallega, futboluyla da büyük aşama kaydetti.

Kendisi gibi forvette görev yapan kardeşine bir ağabeyden öte bir baba gibi davranan ve adeta üzerine titreyen Hugo Rodallega, anlayışlı yaklaşımlarından ötürü yönetim ve teknik heyete teşekkür ederken, “Jeison, kendisini geliştirdiği taktirde ileride aranan bir oyuncu olacağına inanıyorum” dedi.

2 KULÜP OLMADI
Hugo Rodellega gibi santrafor pozisyonunda oynayan Jeison’a ilk teklif, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10’uncu Grup takımlarından Ödemişspor’dan geldi. Ağabeyinin Bornova’daki evinde kalan 23 yaşındaki Jeison, Ödemiş’i uzak bularak öneriyi geri çevirdi. Daha sonra yine Bölgesel Amatör Lig’den Bornova 1881’le görüşen Kolombiyalı futbolcu, bu kez parasal konularda anlaşma sağlayamadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir