REZALET!

17 Aralık 2013 Salı, 15:10

Futbol takımları için yapılan tören amacını aştı. AK Parti teşkilatı, Atatürk Spor Salonu’nu istila etti. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Hüseyin Tanrıverdi, Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı Hayrullah Solmaz’ın organizatörlüğünde reklam yaptı. İl Gençliksporlu çocuklara, “En Büyük Başkan Bizim Başkan” tezahüratının yaptırılması, tam bir fiyaskoydu.

Manisa genelinde faaliyet gösteren 111 amatör futbol kulübüne Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle malzeme yardımı yapıldı. AK Parti teşkilatının yaklaşan yerel seçimler öncesi seçim çalışması gibi lanse edilen organizasyonda, “spor üzerinden siyasi reklam nasıl yapılır?” sorusunun cevabı vardı.  Törene Vali Abdurrahman Savaş, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, İl Genel Meclisi Başkanı ve Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı Hayrullah Solmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, ASKF Başkanı İsmail Aydın, AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Gençlik Kolları, Kadın Kolları temsilcileri ile çok sayıda sporcu ve antrenör katıldı.

SOLMAZ ANASINIFI ÖĞRETMENİ GİBİYDİ

İl Genel Meclisi Başkanı Solmaz, törende sazı eline aldı ve ilginç söz ve tavırlarıyla hem güldürdü hem düşündürdü. “Gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünüyoruz” diye söze giriş yapan Solmaz, tıpkı bir Anasınıfı Öğretmeni gibi çocuklara, istediğini tek tek söyletti. Çocuklara malzemelerin kalitesini beğenip beğenmediklerini sordu. Her fırsatta seçimlerden bahseden Solmaz, yapılan bu yardımda Vali Abdurrahman Savaş ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi’ye asıl teşekkürün edilmesi gerektiğinin altını çizerek, özellikle Tanrıverdi’ye tezahürat yapılması için tempo tutturdu.

REKLAM İÇİN ÇOCUKLARI KULLANDILAR

Törende Hüseyin Tanrıverdi’nin konuşmaya davet edildiği esnada bombalar bir bir patladı. Tanrıverdi, mikrofona yürürken, bazı organizatörlerin yönlendirmesiyle İl Gençliksporlu çocukların, “En Büyük Başkan Bizim Başkan!” tezahüratlarıyla karşılandı. Bu esnada Tanrıverdi de etrafa gülücükler saçarak çocukları selamladı. Malzeme dağıtımı töreni sonrasında Solmaz, tekrar dümene geçti ve çocukları bir araya getirip Tanrıverdi için ekstra tezahüratlar istedi. Yoğun ısrar sonrasında Tanrıverdi ve Vali Savaş, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

MUSTAFA TATLI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.