Reşit Akçay Resmen Akigo’nun Teknik Patronu

05 Haziran 2014 Perşembe, 15:44

Spor Toto Süper Lig’de mücadele veren Akhisar Belediyespor, yeni sezon öncesi Hamza Hamzaoğlu’ndan boşalan Teknik Direktörlük görevi için daha önce prensipte anlaşmaya vardığı Mustafa Reşit Akçay ile 1+1 sözleşme imzaladı. Akhisar Belediyespor Yılmaz Atabarut Tesislerinde Başkan Hüseyin Eryüksel ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı törende imzalar atıldı ve Teknik Direktör Akçay transfer dosyasını sundu.

İmza töreni ardından konuşan Akhisar Belediyespor’un çiçeği burnundaki Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay şunları kaydetti; “Bizim için bize uygun karakterli bir takıma geldik. Birlikte uyum içerisinde çalışabileceğimiz bir ortam. Camia olarak istikrardan ve devamlılıktan yana anlayış geliştirmiş. Hem teknik adamlara karşı hem oyuncularına ve çalışanlarına karşı saygılı olmuş, ağabeylik ve işbirliği yapmış bir camiaya geldik. Bizde bu işbirliğine açığız.Yapı olarak doku olarak DNA’mıza uygun bir ortam. Çok başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bunun için buradayız. İddialı bir çalışma içerisinde olacağız. Her şey Büyük Akhisarspor için. İç transferle ilgili transfer komitesiyle çalışmalarımızı yapacağız.

Bizimde elimizde istatistik belgelerimiz var ve bu istatistiklerin sonuçlarını önümüzdeki sezonun zorluğuna göre değerlendireceğiz. Gidenler olabilir ama çok fazlada bir dokuda değişiklik olacağını düşünmüyorum. 1-2 gün içerisinde ki çalışmalarımızın sonucunda raporumuzu yönetim kuruluna sunacağız. Hem iç transferle ilgili hem dış transferle ilgili. 5+3ü de dikkate alarak bir transfer politikası izleyeceğiz.

Bu transfer politikasının kulübün ekonomisine ve ihtiyaçlarına göre olmasına da ciddi bir çalışmamız var. Gelecek oyuncularında takıma uyum sağlayabilecek karakter araştırmaları ve dokuları da iyice araştırılarak yapmayı planlıyoruz. Sezon açılışı 8 Temmuz olarak planlandı. 2 aşamalı kamp düşünüyoruz. Birinci kamp yurtiçi ikinci kamp yurtdışı olarak ama yerleri ile alakalı çalışmalarımız sürüyor.

Kümede kalmak birinci hedef olarak gözüküyor ikinci ve üçüncü hedefler ise çalışmalarımızın ürünü olarak karşımıza çıktığında biz bu yolları reddetmeyiz. Bizi nereye götürüyorsa onunla ilgili çalışmaları ve cesareti göstermeye açığız. Zaman içerisinde çıtayı yükseltmek istiyoruz. Bir antrenör olarak çok güzel bir duygu daha önce yaşamış olduğunuz karakterli düzgün yetenekli oyuncularla bir araya geliyorsunuz.

Oğuz Dağlaroğlu ve Mehmet Akyüz çok önemli silahlar ama dediğim gibi onlarında kulübe nasıl baktığı da çok önemli. Oğuz belli bir seviyede ve tecrübede ve olgunluğa sahip bir oyuncu. Şuan Oğuz’un kulüple ilgili ne düşündüğünü bilmiyoruz. Biz transferle ilgili görüşmelerimizi sürdüreceğiz.

Oyuncularımızın yeni bir stratejileri vardır yeni planlamaları olabilir. Ama onlarla henüz görüşmedik. Akhisar çok kaliteli zeytinin üretilmiş olduğu bir yer olduğunu biliyorum. İlk işimiz güzel bir zeytinini yemek ve zeytinyağını ekmeğe banmak olacak. Hamza Hamzaoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Akhisarspor kulübünün çıtasını yükseltti çok önemli bir topluluk ve takım oluşturdu. Bizde bunun üzerine koymaya çalışacağız. Kendisine ve ekibine camiamız adına teşekkür ediyorum.

Kendisiyle en kısa zamanda görüşeceğiz. ” Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay’ın yardımcılık görevlerini Hüseyin Çimşir ve Turgut Kural yaparken kaleci antrenörlük görevini Nihat Yüksel ve kondisyoner görevini Hakan Çalışkan’ın yapacağı bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir