RED BULL MANİSA TARZANI GELİYOR

10 Ekim 2014 Cuma, 01:04

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 19 Ekim’de Spil Dağı’nda ‘Red Bull Manisa Tarzan’ı geliyor’ etkinliği düzenlenecek. İşte yarışmayla ilgili tüm detaylar;
Efsane yarışa hazır mısın? Döneminde kulübesine ondan daha hızlı çıkan kimsenin olmadığı efsanevi Manisa Tarzanı’ndan ilham aldık, dağ koşucularının yaklaşık olarak 11 kilometrelik parkurda 1300 metre rakıma çıkacağı, profesyonel olan olmayan herkesin katılımına açık olan bu etkinliği yarattık. Formu doldur, kaydını yaptır, dünyaca ünlü dağ koşucusu Ahmet Arslan’ın renklendireceği bu etkinliğe katıl!
Nereden çıktı bu yarış? Hemen anlatalım. Hayatını Manisa’nın yeşillendirilmesine adamış ve kulübesine ondan daha hızlı koşan kimsenin olmamasıyla efsane olmuş Manisa Tarzanı, doğa sporları tutkunlarını buluşturan bu yarışın ilham kaynağı. Her gün Spil Dağı’ndaki kulübesine birkaç dakika içinde koşarak çıkabilen Manisa Tarzanı’ndan esinlenen yarışta, dağ koşucuları 10,29 kilometrelik parkurda yaklaşık 1300 metre rakıma çıkacak.
Ayrıca etkinlikte herkesin katılımına açık bir de halk koşusu düzenlenecek. Halk koşusunun gerçekleşeceği parkur ise yaklaşık 2,5 kilometre olup katılımcılar 223 metrelik rakımda yarışacak. Yarışın sürpriziyse dünya çapındaki dağ koşularında zirveye ambargo koyarak Türkiye’nin gururu olan Red Bull atleti Ahmet Arslan olacak.
19 Ekim’de yapılacak olan Red Bull Manisa Tarzanı’nda sizi neler bekliyor?
Başvuru bilgisi:
2 kategori için ayrı ayrı kayıt alınacak. Halk koşusu, Manisa Tarzanı’nın kulübesinde son bulacak. Profesyonellerin koşusu ise yaklaşık 1300 metre rakımda At Alanı’nda sonlanacak.
Kurallar:
-Yarış saat 12.00’da Manisa Sultan Camii önünden başlar.
-İlk finiş halk koşusunda Manisa Tarzanı’nın kulübesinde alınır.
-Bu noktadan sonra profesyonellerin koşusu devam eder ve yaklaşık 1300 metre rakımda At Alanı’nda son bulur.
-Dağ Koşusu disiplininin kuralları uygulanır.
-Parkuru erkeklerde ve kadınlarda ilk bitirenler kazanır.
Ödüller:
Kadın ve erkeklerde birinci olan isim 1,000 TL., ikinci 500 TL., üçüncü 250 TL. kazanacak.

(Detaylı bilgi ve formu doldurmak isteyenler linkten faydalanabilir)

http://www.redbull.com/tr/tr/stories/1331682115651/red-bull-manisa-tarzan%C4%B1-form

Yorum

  1. MANİ

    13 Ekim 2014 at 21:04

    2 KASIMA ETRLENDİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.