ÖZMEKİK, DUBLİN’DE AS BAŞKAN OLDU!

12 Nisan 2014 Cumartesi, 13:29

HABER: Coşkun KÖKÖZ

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç’ın uzun bir bekleyiş sonrasında geçen yılın ağustos ayında Manisa’ya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak atadığı Murat Özmekik’in ‘Manisa’dan ayrılıyor iddiaları’ artık gerçeğe kavuşuyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Manisa İl Müdürlüğü görevi yanı sıra Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı görevini yürüten Murat Özmekik, İrlanda Dublin’de dün yapılan seçimlerde Danimarkalı rakibini geçerek Avrupa Badminton Federasyonu As Başkanı oldu. Aynı anda 3 görev yürütmesi zor görünen Murat Özmekik’in kısa süre içerisinde Manisa’daki görevinden alınması bekleniyor.

“BİR ŞEY DİYEMEM”

Murat Özmekik, “Amacımız Türk Badmintonunu daha ileri noktalara taşımak ve bunun içinde Uluslararası alanda gerek sahada ve gerekse masada güçlü olmak ve sesimizi duyurmak. Amacım ülkem ve milletimi en iyi şekilde temsil etmektir. Bundan böyle ülkemizde daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak. İznim yarın sona eriyor ve Manisa’da olacağım. Görevime devam ediyorum. Daha öncede dediğim gibi benimle ilgili bir atama ve tasarruf yapılacaksa bu genel müdürlüğünün inisiyatifindedir. Kalıp kalmamakla ilgili bir şey diyemem” diye konuştu.

MANİSA’DA MUTSUZ MU?

Bir haftadır izinde olduğu öğrenilen İl Müdürü Özmekik’in, bu süre zarfında genel müdürlükle sürekli irtibatta olup, Manisa’da mutsuz olduğu ve Ankara’da kalma isteği konusunda kulis yaptığı ve bu konuda onay aldığı iddia edildi. Özmekik’in federasyon başkanlığı nedeniyle sürekli Ankara’ya gitmesi de Manisa’da büyük tartışma konusu olmuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.