Özer Hurmacı’dan ilginç hakem yorumu!

15 Aralık 2016 Perşembe, 16:37

Akhisar Belediyespor’un deneyimli oyuncusu Özer Hurmacı, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a önemli açıklamalarda bulundu.

AJANSSPOR ÖZEL-

İlk olarak dünkü oynanan Ziraat Türkiye Kupasındaki Aydınspor 1923 maçına değinen Özer Hurmadı, “İlk yarıda 4-5 tane net pozisyonumuz vardı, avantaj yakalayabilirdik. İlk yarıda maçı koparmamız gerekirken bu rakibimizi motive etti. Kupada maçlarımız devam ediyor. İçerde Ümraniyaspor ile maçımız var, Aydın ile maçımız var gruptan çıkacağımızı düşünüyorum” dedi.

-Hakemler sığınak olmamalı

Büyük takımlarla Anadolu takımları arasındaki farklardan bahseden Hurmacı, hakemler hakkında ise“Ben dört büyük takımımız var iki tanesinde oynadım. Bursaspor’un şampiyonluğuyla birlikte bu sayı beş oldu. Eskiden çok fark vardı ama şu anda o farklar kapanıyor. Şu anda fazla bir fark yok. Hakemlerimizi tartışmaktan ziyade futbolu bakış açımızı değiştirmemiz gerek. Bence hakemlerimiz bir sığınak oluyor. Hakemler burada kullanıyor diye düşünüyorum. Hakemlerimizi suçluyoruz ama bu çok yanlış bir mantalite herkes başarısızlığını hakeme yıkıyor ve bu çok önecelerden gelen bir propoganda önce biz kendi oyunumuza bakalım. Her şeyde hakem hakem diyoruz! Türkiye’de nasıl Anadolu takımları mağduriyet yaşıyorsa, Türk takımları aynı şekilde Avrupa’da mağdur oluyor. Genel anlamda şu anki süreçte bize karşı önyargı var diye düşünüyorum bu hakemlerede yansıyor” ifalerini kullandı.

-Hayalim tekrardan Milli Takımda olmak 

Futbol hayatımda hiçbir zaman pişmanlık yaşamadığını belirten yıldız oyuncu, tekrardan Milli Takımda olmak istediğini dile getirdi. Tecrübeli futbolcu sözlerine şöyle devam etti:

“Futbol hayatımda hiç pişmanlığım olmadı ve beş kez tarak kemiğim kırıldı, omzumdan sakatlık yaşadım. 12 yıllık profesyonel yaşantımda üç yılım sakatlıklara geçti. Milli Takım dönemim kısa sürdü ama halen Milli Takımda olmak hayalim devam ediyor. Ay-Yıldızlı formayı terletmek istiyorum”

-Olcan fark yaratan bir oyuncu

“Kulüp olarak Akhisar Belediyespor’da aile ortamı var, bu takımın yeri burası değil. Tolunay hocamız önemli işler yapıyor bizlerde ona destek oluyoruz. Olcan’da geldi, onunla Trabzonspor’da oynadık, oyunun skorunu değiştirebilecek bir oyuncu, fark yaratacak bir futbolcu. Faydalı olacağını düşünüyorum”

-Hedef 2 maçta 6 puan

“Alanyaspor deplasmanı zor olacak. İyi oynadığımız zaman kafa kafaya oynayamayacağımız takım yok. Alanyaspor ve Konyaspor maçlarında 6 puan alırsak müthiş olur onu yapamıyorsak 4 puan almalıyız”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir