“Oyuncu değil maç kazanmaya çalışıyorum”

28 Ekim 2015 Çarşamba, 13:56

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Amedspor maçındaki erken Tolga-Bahattin değişikliği hakkında konuştu. İlk 35 dakikada Tolga’dan istedikleri verimi alamadıklarını belirten Taşkın, “Ben şu anda oyuncu kazanmaya çalışmıyorum. Maç kazanmaya çalışıyorum.” dedi.

Amedspor galibiyetiyle moral bulan Manisaspor’da kiritk 90 dakikada akılda kalan erken Tolga-Bahattin değişikliği hakkında Teknik Direktör Taner Taşkın ilk kez konuştu. Tolga’yı antrenmanlarda daha hazır olarak gördüğünü ifade eden Taşkın, “Tolga’yı antrenmanlarda daha hazır olarak görüyordum. Ancak yanılmışım. Daha sakatlığını etkilerini üzerinden atmış değil. İstediğim seviyede değildi. Ön tarafta da forvetin arkasını destekleyecek bir oyuncu istiyordum. Tolga’dan da öyle oynamasını istiyordum. Tolga ilk 35 dakikada bu istediğimizi veremeyince bir hamle yapmam gerekiyordu. Saha şartlarının da Bahattin’e daha fazla uyacağına inandım. Oyuncu açısından 35.dakikada oyundan çıkmak moral bozabilir. Ama ben şu anda oyuncu kazanmaya çalışmıyorum. Maç kazanmaya çalışıyorum. O yüzden maçı kazanmak için de gerekirse oyunun 5. dakikasında, 10. dakikasında ya da 15. dakikasında da hamle yapabilirim.” diye konuştu.

“TOLGA’DAN FAYDALANACAĞIZ”

Bu değişikliğin kesinlikle yanlış anlaşılmaması gerektiğinin ve Tolga’dan ilerleyen haftalarda faydalanacaklarını belirten Taşkın, “Ancak ilerleyen zamanlarda Tolga’dan da faydalanacağız. Tolga yetenekli bir oyuncu. Tabi biraz morali bozuldu. Maçı kazandık, maçı da kazanınca onun da morali yerine gelir. O da kendine biraz daha çekidüzen verecek, daha iyi hazırlanacak. İlerleyen haftalarda ondan da faydalanacağız.” dedi.

“TAŞLARI YERİNDEN OYNATTIK”

Amed maçı öncesi takımdaki bazı taşları yerinden oynattıklarını belirten Taşkın, “Amedspor maçına çıkmadan önce takımdaki bazı taşları yerinden oynattık. Kadroda 4-5 değişikliğe gittik. Enerjisi daha yüksek olan arkadaşlarımızı sahaya sürdük. Ben her zaman takımda rekabet ortamının iyi olduğundan bahsediyordum. Herkesin bu takımda oynayabileceğinden bahsediyordum. Çocuklar bunu bir kez daha gösterdi. Çok iyi hazırlanmıştık. Yenmek için de çocuklar ellerinden gelen her şeyi yaptı. 90 dakika boyunca maçı hiç bırakmadık. Bunun neticesinde de hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. 3 haftadan bu yana kazanamıyorduk. Bunun vermiş olduğu moral bozukluğunu da üstümüzden attık. Şu anda havamız çok iyi. Tuzla maçına daha moralli gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“KUPAYLA HİÇ İLGİLENMİYORUM”

Cuma günü deplasmanda oynayacakları Tuzlaspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda da rakipleri olduğunu hatırlatan Taşkın, “Ben kupayla hiç ilgilenmiyorum. Kupa hiç ilgi alanım değil. Geniş bir kadromuz var. Ben sadece ligi düşünüyorum. Ligde de Tuzla’dan almak istediğimizi almaya çalışacağız. Kupada yine oynamayan, az süre alan bir takımla mücadele edeceğiz. Benim hedefim tamamen lig odaklı. Bu nedenle Tuzla maçını da kazanarak önümüze bakacağız.” dedi.

SUNİ ÇİM DEZAVANTAJ

Öte yandan Taşkın, Tuzlaspor deplasmanında rakipleriyle suni çimde oynayacaklarını hatırlattı. Suni çimin rakip için avantaj kendileri için de dezavantaj olacağını ifade eden Taşkın, “Elbette biz rakibe göre suni çimde oynamaya alışık değiliz. Bunun belki dezavantajını yaşayacağız. Ancak her şeye rağmen hedefimiz 3 puan olacak. Bütün çalışmalarımızı buna göre yapacağız.” diye konuştu.

(GÜNDEM)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir