OSMAN YILDIRIM: KENDİ İŞİMİZİ KENDİMİZ BİTİRECEĞİZ

22 Nisan 2015 Çarşamba, 00:26

Süper Amatör Küme Play-Off Grubu’nda 12 puanla liderlik koltuğunda oturan Horozköyspor, yarın oynayacağı Salihli Belediyespor maçını kazanarak adını BAL Ligi’ne yazdırmayı hedefliyor. Horozköyspor Başkanı Osman Yıldırım, kiritik maç öncesi her türlü tedbir için gerekli girişimleri yaptıklarını belirterek, “Gençlerimizin alın teri çok önemli. Bu yüzden hak eden kazansın” şeklinde konuştu.

 ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

2008 yılında yeniden faaliyete geçip ardından üst üste yaşadığı şampiyonluklarla Manisa amatör futbolunda son dönem öne çıkmayı başaran Horozköy Spor Kulübü, yarın deplasmanda oynayacağı Salihli Belediyespor maçına odaklandı. Kazanmaktan başka birşey düşünmeyen Mor-Menekşelerin başarılı başkanı Osman Yıldırım, kritik maç öncesi her türlü önlemi aldıklarını söyledi.

“GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN..”

Başkan Yıldırım, maçın önemini bildiklerini ifade ederek, “Salihli Belediyespor ile deplasmanda çok zorlu bir doksan dakika oynayacağız. Kazanmak için herşeyi yapacağız. Bizi ilgilendiren diğer maçta ise Kocaçeşme ile Donatımspor karşılaşacak. Gönlümüzden geçen tabiki Kocaçeşmespor’un Donatımspor karşısında kaybetmesi yada berabere kalması. Biz kazandığımız takdirde diğer maçın skorunun çokta önemli olmayacak. Bugüne kadar Ramiz Turan Stadı ve Sart Stadı’nda oynadığımız maçlarda hep sıkıntılar yaşadık. Dileriz yine aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalmayız” dedi.

“TERK EDERİM VE..”

4.hafta maçında Salihli Ramiz Turan Stadı’nda oynanan Kocaçeşmespor maçında haketmedikleri hareketlere maruz kaldıklarını söyleyen Osman Yıldırım, “Saha içi ve dışında anlamsız tutum, bizim maçı kaybetmemize neden oldu. Gerekli önlemler alınmasına rağmen maç oynanırken, saha içerisinde 15-20 civarındaki polis memurunun teknik heyetimize, kaptanımıza psikolojik baskı yaparak ve joplayarak yedek kulübesinde itişmelerine bizzat şahit olduk. Futbolumuzda olmaması gereken şeyleri biz Kocaçeşme maçında yaşadık. Bu yapılanları kınıyoruz ve tasvip etmiyoruz. Futbol bizim için kaynaşma, dostluk ve kardeşliktir. 24-25 maç yapttık hiçbir maçımızda böyle bir tutum içine girmedik. Küfür, kavga ve şiddetin olduğu yeri terk ederim ve terk ettimde. Hiçbir zamanda böyle bir ortamın içinde değilim. Bizim maçlarımıza taraftarlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Herkes gelip maçını fair-play çerçevesinde izliyor. Rakiplerimizin bir kısmı ise bu işi farklı yerlere çekerek, maçı saha içinde değil dışında baskı kurarak kazanmayı hedefliyor” diye konuştu.

“KUTLAMA MANOLYA MEYDANI’NDA”

Geride kalan 24 maçın 23’ünü kazandıklarını hatırlatan Yıldırım, “Bu da bizim için bir başarıdır. Horozköyspor yönetiminin, teknik heyetinin ve futbolcularının emeği ve alın teri var bu başarı da. Bu iş son maça kaldı. İki puan önde olmanın avantajıyla deplasmana gidiyoruz. Orda Salihli Belediyespor’u yenebilecek güçteyiz. 3 puan aldığımız takdirde rakibin ne yaptığına bakmadan BAL Ligi’ne yükselmiş olacağız. Nasip olursa maçtan sonrada konvoy halinde Manolya Meydanı’nda bu kutlamayı yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“SONUNDA ÖLÜM YOK”

Yarın deplasmanda oynayacakları karşılaşma öncesi çağrıda bulanan Horozköyspor Başkanı Osman Yıldırım, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, ASKF Başkanı İsmail Aydın’a, hakemler derneğine, gözlemci ve hakemlere seslenmek istiyorum. Buradaki gençlerimizin alın teri çok önemli. O yüzden bu maçta dikkatli olsun yeter. Bu maçın skoru ne olursa olsun ,önlemler alınsın. Biz galibiyet için gideceğiz. Ancak bunun sonunda ölüm yok. Galipte gelebiliriz mağlupta olabiliriz. Sahada iyi oynayanın kazanmasını istiyorum” dedi.

“ARİF KOŞAR MANİSA İÇİN..”

2.Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Arif Koşar ile de kosa bir görüşme yaptıklarını söyleyen Osman Yıldırım, konuşmasını şöyle tamamladı;

“İlgi ve alakası için kendisine teşekkür ederiz. Kendisi müsait olması durumunda maça da gelmek istiyor. Arif Koşar, Manisa için bir değer aslında. Ancak tam olarak bu değerin farkında değiliz. Arif Koşar’ın orda olması iki takıma bir katkı sağlamayacak ama maçı izlemesi bizlere onur verecektir. Bunun dışında 5-6 otobüs taraftarımızın bizleri orada destekleyeceğini biliyoruz. Bu işte taraftar çok önemli. Manisaspor’un bile PTT 1.Lig’deki durumu ortada. Taraftarsız bu iş olmaz.”

yldrm

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.