ONLAR İÇİN ENGEL YOK!

10 Aralık 2013 Salı, 13:16

45HABER

Görme Engelliler Federasyonu’nun 2013 yılı faaliyet programında yer alan Görme Engelliler Judo Avrupa Şampiyonası 02-07 Aralık 2013 tarihleri arasında Macaristan’ın Eger kentinde yapıldı. Söz konusu Avrupa Şampiyonası’na katılan Görme Engelliler Milli Takımı’nda ilimizi 66 kg’ da Yunus Korkmaz, 90 kg’da İsrafil Dündar ve Milli Takım Kondisyoneri Serhat Temür temsil etti. 22 ülkeden 218 sporcunun katılımıyla düzenlenen Görme Engelliler Judo Avrupa Şampiyonası’nda 90 kg’da Gençler kategorisinde mindere çıkan Milli Takım sporcusu İsrafil Dündar Avrupa 3.sü olarak büyük bir başarıya imza attı. 66 kg’da mindere çıkan Yunus Korkmaz ise önde olduğu 3.lük müsabakasında şansızlık eseri yenilerek Büyükler Avrupa 5.si oldu.

Hedef Dünya Şampiyonası

Manisa Görme Engelliler Spor Kulübü’nde faal olarak spor yaşamlarına devam eden İsrafil Dündar ve Yunus Korkmaz 2014 yılında yapılacak olan Dünya Şampiyonası için hazırlıklarına başladı. Görme Engelliler Federasyonu As Başkanı Mehmet Göktaş, Görme Engelliler Federasyonu Judo Teknik Kurulu Üyesi Fatih Akçan ve antrenör İsmail Canıtez yönetiminde hazırlıklarına devam eden sporcular, dünya şampiyonasından da madalya ile dönmek istiyor.

Manisa’da engeller aşılıyor

Sporcuları elde ettikleri başarıdan dolayı kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, “Manisa’da engelleri aşmak için yolda Manisalı sporcularımızın elde ettiği başarı hepimizi gururlandırdı. Sporcularımızın bu büyük başarısında emeği bulunan Manisa Görme Engelliler Spor Kulübü’nü yürekten kutlarım. Sporcularımız bundan sonra Dünya Şampiyonası hazırlıklarına başlayacak. Kendilerine bu şampiyonada da güvenimiz tam. Milli takımımızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir