ÖĞRENCİLERİNE MESLEĞİNİ ANLATTI

19 Aralık 2013 Perşembe, 00:02

Üst Klasman hakemlerinden Yunus Yıldırım, Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi’nde düzenlenen seminerde yaşamını ve hakemlik mesleğini anlattı. Yıldırım, lise öğrencileriyle buluşmasında, hakemliğe başlamasının, futbolcu olarak yaşadığı bir kırmızı kart deneyimine uzandığını ifade etti.  Hayalinde futbolcu düşlediğini dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:

“Amatör kümelerde top oynuyorduk. Bir müsabakada kırmızı kart yiyerek oyundan ihraç olma durumunda kaldım. Hakeme kızarak hakemliğe başladım. Bugünlere geleceğimi hedef olarak koymuştum. Hakemliğin gelecekte bizlere ne kazandıracağını bilmiyorduk. Bugünlere bu şekilde geldik. İyi ki, böyle bir karar vermişim diyorum. Hakemlikte son 10 yılım Süper Lig kadrosunda geçiyor. Seneye yaştan dolayı bunun da sonuna gelmiş bulunuyorum. 1992 yılından bu yana hakemlik yapıyorum ve 21 yıldır bu camiada bulundum.”

Yıldırım, Türkiye’de amatör olarak sürdürülen hakemlik mesleğinin yanı sıra Saruhanlı Anadolu Lisesi’nde 18 yıldan beri beden eğitimi ve spor öğretmenliği yaptığını kaydeden Yıldırım, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Okul müdürü Ramazan Cangül, etkinlik sonunda Yunus Yıldırım’a Soma’nın simgesi madenci heykeli hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.