ÖDÜNÇ FORMA İLE ŞAMPİYONLUK KAZANDIRDILAR

20 Aralık 2013 Cuma, 13:55

Manisa İlçelerinde Badminton sporu olarak son yıllarda adını sıkça söz ettiren bunun baş mimarları olan Beden Eğitim Öğretmenleri Okan ve Zeliha Demir çifti tarafından yetiştirilen öğrenciler Selendi’yi badmintonda zirveye koşturmaya devam ediyor.

17-18 Aralık tarihlerinde Manisa Kapalı Spor Salonu’nda 2 gün yapılan müsabakalara takım olarak 14 takım katıldı. Bu müsabakalara Manisa’nın en uzak ilçesi olan Selendi Anadolu Lisesi Genç Kızlar Badminton takımı da katıldı. Araçları ve formaları olmadığından dolayı zor şartlar altında katılan Anadolu Lisesi’nin Genç kızları Hafize Bayram, Hatice Hanım Bayram, Fatma Nur Özkan ve Fadime Şen 2 gün süren müsabakalar sonucu katılan tüm takımları yenerek il birinciliği ile ilçeye döndüler. Şampiyon olmanın gururunu yaşayan Badmintoncular okullarında arkadaşları tarafından alkışlarla karşılanırken Kupa ve Madalyalarını arkadaşları, öğretmenleri ve Selendi için aldıklarını söylediler.

Oyunculardan Fadime Şen, Fatma Nur Özkan ve Hafize Bayram, “Bizler gece gündüz demeden çalışıp şampiyon olduk, hedefimiz önümüzdeki aylarda yapılacak Türkiye Şampiyonu olmak tek amacımız bu yeter ki bizlere destek olunsun formamız yok, raketimiz yok, aracımız yok, bizim sayı vermediğimiz takım oyuncularının kullandıkları raketler 6 yüz TL bizim oynadığımız raketler arkadaşlarımızın 10 TL’ye aldıkları raketler. Uzun yolculuğa gidiyoruz aracımız yok bizim okul yatılı okul onun için okula bir tane araç verilip bundan bizlerde faydalanabiliriz, formamız yok eski formalarımız giyerek maçlara çıkıyoruz sporseverleri ve hayırseverleri bizlere destek olmaya çağırıyoruz bize destek olsunlar bizler Türkiye Şampiyonu olalım” dediler. Yine Manisa’da yapılan müsabakalar sonucu Selendi Çok Programlı Lisesi Genç Kız Badminton takımı Manisa ikinciliği ilçeye döndü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.