Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

NURİ TERLİKSİZ: “Her kamp yeni bir başlangıçtır”

02 Ocak 2017 Pazartesi, 14:56

Manisaspor kaptanı Nuri Terliksiz, Antalya kampını çok iyi değerlendirdiklerini belirterek, “Her kampı yeni bir başlangıç olarak görüyorum. İkinci yarıya sıfırdan bir başlangıç yapacağız. Ligde kalan her maçımız ayrı bir final. Oynayacağımız her maça 3 puan için çıkacağız.” dedi.

Takım kaptanı Nuri Terliksiz, ikinci yarı hazırlıklarının devam ettiği Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

“Birbirine inan bir ekip var”

Lige başlarken hedeflerinin daha yukarılarda olmak olduğunu belirten Nuri, “Lige çok da kötü başlamamıştık. 2 haftada 4 puan almıştık. Sonrasında ise takım bir türlü toparlanamadı. Üst üste gelen mağlubiyetler takımın özgüvenini kaybetmesine sebep oldu. Sait hocanın göreve gelmesiyle birlikte toparlanmaya başladık ve sahada ne yaptığını bilen bir hale gelmeye başladık. 6 hafta kaybetmeyerek yukarısı ile puan farkını çok açmadık. Hedefimiz ilk olarak ligde kalıcı olmak. Bu hedef uzak bir hedef değil. İlk yarıda nasıl 6 haftalık bir seri yakaladıysak ikinci yarıda bu seriyi daha da uzatırsak hedefimizi daha da yukarılara taşıyabiliriz. Birbirine inan bir ekip var. Biz inancımızı devam ettirdiğimiz sürece başarıya gideceğiz.” dedi.

“Sait hoca bize büyük destek verdi”

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar’ın ligi ve ligin profilini çok iyi bilen bir isim olduğunu aktaran Nuri, “Sait hoca gelmeden önce takım olma, kaynaşma aşamasında sıkıntılı olduğumuz bir dönem geçirdik. Sait hoca göreve gelmesinin ardından gelen milli takım arasını çok iyi değerlendirmemizi sağladı. Antrenman metotlarıyla, mental anlamdaki destekleriyle bize büyük destek verdi. Kendisi bir ağabey gibi de yanımızda oldu.” diye konuştu.

“Kampı çok iyi değerlendiriyoruz”

Nuri Terliksiz, Antalya kampındaki çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Benim gözümde sezon başı da olsa, devre arası da olsa her zaman kamp yeni bir başlangıçtır. Kampı iyi değerlendirebilmek çok önemli. Biz bu kampı çok iyi değerlendiriyoruz. Takımımız çalışmayı çok seven bir takım. Burada her şeye yeniden başlıyoruz. Bu lig teknik kapasitenin yüksek olduğu bir lig olsa da, fazlasıyla mücadele gerektiren bir lig. Biz çoğu maçımızı koşarak, mücadele ederek kazandık. Burada kendimizi resetliyoruz. İkinci yarıya sıfırdan bir başlangıç yapacağız. Ligde kalan her maçımız bizim ayrı bir final. Oynayacağımız her maça 3 puan için çıkacağız.”

“Çalışmak her zaman ilkem oldu”

Nuri Terliksiz, ligin ilk yarısı için kendisiyle ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Son 7 haftadır oynamıyordum. İnsanız, her zaman ivmeyi yakalayamıyoruz. Futbolda küsme diye birşey olamaz. Futbolda oynamak olduğu gibi oynamamak ta olacak. Her takım ortalama 25-26 kişi ama sonuçta sahaya 11 kişi çıkıyor. Oynamayan futbolcu üzülmekle beraber kaybettiğini tekrar almak için çok çalışmak zorunda. 12 yıldır profesyonel futbol oynuyorum ve çalışmak her zaman ilkem oldu. Bu iş yüzde 80 bedenen yapılan bir iş. Futbolcuların düşüş zamanları formsuz zamanları olabiliyor. Ben kendimi formsuz olarak görmüyorum ama bir değişiklik gerekiyordu. Ve bununla da birlikte daha da çok çalışmam gerektiğim farkındayım. Ben burada takım kaptanıyım. Beni örnek alacak bir çok insan var. Çalışmayı bırakamam. Çalışmayı bırakmam, yediğim ekmeye ihanet olur. Ne olursa olsun, oynasam da oynamasam da, çalışmaya ve takımıma destek vermeye devam edeceğim.”

“18 haftada bütün puanların talibi olacağız”

Sözlerinin sonunda Manisaspor’a gönül verenlerin her zaman Manisaspor’un yanında olması gerektiğini ifade eden Nuri, “Bizler gelip geçiciyiz, camia ise kalıcı. Buraya gönül verenler her zaman bu takımın yanında olmalı. Kötü günde daha çok destek vermeli. Biz ligde bulunduğumuz konumdan memnun değiliz ve bu durumu düzeltmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Her şey inanmakla ve destekle olur. Burada her şeyi sıfırlıyoruz. 18 haftada bütün puanların talibi olacağız.” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir