NİASSE’NİN MİLLİ TAKIM SÜRECİ NASIL BAŞLADI?

07 Mart 2014 Cuma, 21:52

Akhisar Belediyespor’un Senegalli forveti Oumar Niasse’nin Türk vatandaşlığına sıcak bakması ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in de kendisini Ay-Yıldızlı ekibe dahil etmeyi planlaması gündemdeki sıcaklığını koruyor. Konuyla ilgili, A Milli Takım’da Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Aksihar Belediyespor teknik direktörü Hamza Hamzoğlu önemli açıklamalar yaptı.

“Bunu uygulayan bir sürü ülke var”
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Hamza Hamzaoğlu, “Aslında şakayla başlayan bir talep oldu ancak sonrasında biz de düşündük.. Bunu uygulayan bir sürü ülke de var. Sonra o ülkeler de değerleniyor, oyuncular da. Bizim ülkemizin formasını giymekten mutluluk duyacak oyuncular bence oynatılmalı” dedi.

Şaka ile başladı..
Başarılı oyuncunun Senegal A milli takımında henüz oynamadığının altını çizen Hamzaoğlu, ancak Türk milli takımında oynaması için de gerekli prosedürler hakkında bilgisi olmadığını söylerken, “Niasse Hollanda maçlarına giderken “beni  de götür” diye şaka yollu talepte bulundu ama sonrasında ciddi olunca ben de ‘gerçekten oynamayı düşünür müsün’ diye sordum; ‘düşünürüm neden olmasın’ dedi. Süreç böyle başladı” ifadelerini kullandı.

“Niasse’ye büyük bir takımdan teklif geldi”
Hamzaoğlu, oyuncusuna transfer teklifleri olduğunu da doğrularken, “Devre arasında bir büyük takımdan teklif geldi ancak isim vermek istemiyorum. Yurtdışından ise 3-4 farklı ve iyi ligden teklifler aldı. Ancak sezon sonuna kadar biz kendisini satmayı düşünmüyoruz. Burada mutluyum diyor. Önemli olan şuan takımımıza katkı sağlaması, o da böyle düşünüyor” dedi.

“Galatasaray’ı çalıştırmak isterim”
Eskiden formasını giydiği Galatasaray hakkında yöneltilen “İleride Galatasaray teknik direktörlüğünü düşünür müsünüz?” sorusuna da “Tabii ki olabilir” yanıtını veren Hamzaoğlu şöyle devam etti;
“Sadece Galatasaray değil, başka kulüpler de olabilir. Benim ileriye dönük bir planlamam yok. Bulunduğum yerde en iyisini yapmaya çalışan bir yapıdayım. Sonra yaptığım iş beni nereye götürürse oraya gitmek istiyorum. Tabii ki arzu ederim, Galatasaray kendi kulübüm ve çalıştırmak isterim. Ama doğru zaman önemli”.

“Beraberlik için sahaya çıkmayız”
Hamzaoğlu ayrıca Galatasaray maçı hakkında da görüşlerini açıklarken, “Biz beraberlik için sahaya çıkmayız, kazanmak için mücadele vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Genç teknik adam Selçuk İnan’ın maçta forma giyemeyecek olmasını da yorumladı ve “Selçuk çok büyük bir oyuncu, maçı değiştirebilen önemli bir isim. Olmaması bizim için avantaj” dedi. Hamzaoğlu, takımında ise Bilal, Kenan ve Merter’in forma giyemeyeceğini sözlerine ekledi.

”Selçuk büyük oyuncu”
Başarılı teknik direktör, Selçuk İnan’ın kart cezası nedeniyle oynayamacak olmasını da değerlendirdi: ”Selçuk çok büyük bir futbolcu. Oynamaması bizim için şans. Oynadığı zaman takıma büyük katkı sağlıyor. Büyük oyuncu. Elbette olmaması bizim için avantaj; ama onun yerine oynayacak çok önemli oyuncular da var Galatasaray’da” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir