Mustafa Kaya Barcelona’ya gidiyor!

28 Mart 2016 Pazartesi, 16:07

Altınordu’nun 15 yaşındaki genç yıldızı Mustafa Kaya’yı, İspanyol devi Barcelona istiyor. Kaya, sezon sonunda dünya yıldızlarının yetiştiği Barcelona alt yapısı La Masia’ya gidecek.

Alt yapıya yaptığı yatırımlar ile büyük övgü alan Altınordu, geleceğin yıldızlarını yetiştirmeye devam ediyor. Henüz 14 yaşındayken Manisaspor’dan Altınordu’ya iki A takım futbolcusu karşılığında transfer olarak olay yaratan Mustafa Kaya, 15 yaşında Barcelona’nın yolunu tutuyor.

Barcelona’nın scout ekibi Ocak ayında Ege Kupası için geldikleri İzmir’de, Altınordu forması giyen 2001 doğumlu orta saha oyuncusunu da izledi ve hayran kaldı. Barcelona yetkilileri genç yıldızı, sezon sonu için La Masia’ya davet etti. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan da Barcelona ekibinin bu isteğine olumlu yanıt verdi.

Oyun tarzıyla ‘Messi’ye benzetilen Mustafa Kaya, oyun zekası, çalışkanlığı ve tekniği ile sivriliyor. Genç yıldız, Katalan ekibinin dünyaca ünlü alt yapısında da kendini ispatlamaya çalışacak. Altınordu, Manisaspor’un genç oyuncuları Mustafa Kaya ve Burak İnce için A takım oyuncuları Mertan Caner Öztürk’ü bonservisiyle, Ozan Sol’u da kiralık olarak Manisaspor’a göndermişti. Mustafa ve Burak’ın, Altınordu’ya transferi, Manisa camiasında büyük tepki çekmişti.

Hilmi Sever / Sporcope

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir