MUSTAFA AKÇAY: “9 PUAN ALAN GRUPTAN ÇIKAR”

18 Aralık 2014 Perşembe, 21:24

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, “Maçı bence her iki takım da rotasyon ve yeni oyuncuları görmek, yeni stratejiler elde etmek için kullandı. Sakat ve cezalı oyuncularımız vardı, devrede düşünüp düşünmediğimiz oyuncularla ilgili kararların verileceği maçlardı bunlar. İkinci yarısında daha iyi oynadığımız bir maçtı. Galip de gelebilirdik. Rakibimizin ilk yarıda güçlü bir oyunu vardı. İkinci yarıda biz iyiydik. Kazansak güzel olurdu. Ama beraberlik de kupadaki stratejimize uygun gözüküyor. Sanıyorum 8-9 puan yapıldığında gruptan çıkılabilir. İyi bir akşamdı bizim açımızdan. Beşiktaş maçı öncesi iyi bir test oldu” dedi.

“VEFA VE SAYGI İŞİN İÇİNE KATILMALI”
Trabzonspor’dan ayrılma süreciyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Akçay, şunları ifadeleri kullandı:
“Şehrimizi çok seviyorum. Ama şu şehrin dinamikleri ve huzursuzlukla beslenen, hızla hareket etmekten zevk alan yapısı olması bence Trabzonspor’un istikrarını da olumsuz yönde etkiliyor. Çok hızlı kararlar alınıyor, çok hızlı küsmeler oluyor. Çok hızlı sadakatsizlik oluyor. Bu topraklardaki yetişmiş insanların yapısına uygun kültür ve geleneğe dönüş yapılmalı. Vefa ve saygı bu işin içine katılmalı. Bu çorbanın içine tuz yerine bunlar katılmalı. Sabırla alakalı bir durum. Yüksek egolu insanlarız biz. Kontrol edemiyoruz egomuzu. Onu, pozitif kullanacak tavır ve davranışlar konusunda biraz geriyiz. Şu anda bir camiada çalışıyorum. Korkunç derecede huzur, saygı, kalbi güzel bir çevrede çalışıyorum. Ondan dolayı çok şanslı kabul ediyorum kendimi.”

“UMARIM ALLAH TRABZONSPOR VE TÜRK FUTBOLUNU UNUTMAZ”
Akçay, “Siz küskün müsünüz?” şeklindeki soruya da şöyle yanıt verdi:
“İnsanın yapısında ruh kısmı, bu tip üzüntüler ve algılarda üzülebiliyor. İnsanız biz sonuçta. Bence Trabzonspor’un etrafındakileri kıskanmak yerine onları severek, onlarla birlikte yola çıkmak gerekiyor. Biz maalesef eski yöneticiysek yenisini beğenmiyor başarısız olmasını istiyoruz, eski antrenörsek yenisinin başarısız olmasını istiyoruz. Bununla besleniyoruz. Sonuçta hepimiz güme gidiyoruz. Umarım Allah Trabzonspor’u ve Türk futbolunu unutmaz.”

“ŞEHİRDE ÇOK ŞİKAYET VAR”
Mustafa Akçay, “Size karşı Trabzonspor’da haksızlık yapıldığını düşünüyor musunuz?” sorusuna ise, “Haksızlık diye yorumlayamayız. Sadece seçim. Ben profesyonelim. Böyle bakarım. Duygusal asla bakmam. Neden böyle olduğuyla ilgili serzenişlerde bulunmak beni zayıf gösterir. Dolayısıyla küsmek, bu konuları böyle günlük sabah kahvaltı yiyeceği gibi her zaman konuşmanın bize ya da Trabzonspor’u yönetenlere hiçbir yararı yok. Böyleydi böyle oldu, yeni hamle, görüş, enerji, ideal ve fikirle harekete geçtik. Çok şikayet etmekle çok yol alamayız. Bu şehrimizde çok şikayet var.”

“TRABZONSPOR’UN KUMAŞI İYİ”
Akçay, Trabzonspor takımıyla ilgili olarak ise, “Trabzonspor bana göre çok iyi oyunculara sahip. Yeni bir teknik adam ve çok başarılı olmuş, takımları forse eden, şampiyonluk yaşamış bir teknik adama emanet. Biraz daha sabırla Trabzonspor’un kumaşından iyi bir takım elbise çıkacak diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir