MURAT TOSUN İLE YOLLAR AYRILIYOR

04 Aralık 2013 Çarşamba, 22:34

Manisaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş PTT 1. Lig’in 16. haftasında deplasmanda 1461 Trabzon ile oynayacağı karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu. 1461 Trabzon ile zorlu bir maç oynayacaklarını belirten Özdeş, “Devre sonuna yaklaştıkça çok daha fazla mücadele etmek, çok daha fazla istemek gerekiyor. Takımımın bu maça hazır olduğunu düşünüyorum. Rakibimiz karşısında çok iyi mücadele ederek, kazanma arzusunu sahaya yansıtarak, galibiyetle Manisa’ya dönmek istiyoruz.”dedi.

“Çok daha fazla isteyip kazanacağız”

Özdeş, basın mensuplarının 1461 Trabzon’un iç sahada maç kazanamamasına yönelik sorusuyla ilgili şunları söyledi: “Rakibimizin iç saha performansı açıkçası beni çok fazla ilgilendirmiyor. Biz dış sahada da etkili oynuyoruz. Amacımız bu etkili oyunumuzu sürdürmek. Onlardan çok daha fazla isteyerek bu maçı kazanırız diye düşünüyorum. Bunu gerçekleştirmek için uğraşacağız.”

“Hakemler standart olsun”

Sözlerinin devamında Türk hakemlerine çok inandığını ve güvendiğini ifade eden Özdeş, “Süper ligde ki kararlar nasılsa, PTT 1. Lig deki kararların da böyle olmasını istiyorum. Emenike’nin hareketi nasıl kırmızı kart değilse Ümit Yasin’in de Boluspor maçında ki hareketinin kırmızı kart olmadığını düşünüyorum. Hakem kararlarında bir standart olsun istiyorum. Boluspor maçında sarı kart bile verilmeyecek pozisyonda hakem hiç tereddüt etmeden iki oyuncuyu da kırmızı kartla ihraç etti. Evet nasıl ki bir hakem penaltıyı kaçırabiliyorsa, bir hakem yanlış da kart verebilir. Ümit Yasin’in 3 maçlık cezanın ağır bir ceza olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Murat Tosun ayrılmak istiyor”

Özdeş sözlerinin sonunda ise Murat Tosun ile açıklamalarda bulundu. Özdeş “Murat Tosun, Gaziantep BŞB maçı hazırlıklarının Cuma günü yapılan antrenmanı önce ağrısının olduğunu, Gaziantep BŞB maçında sakatlığından dolayı oynayamayacağını söyledi. Ben de onu kadroya almadım. Murat, hafta başında yaptığımız görüşmede de devre arasında takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Ona da saygı gösterdim. Manisaspor’da oynamak isteyen oynamalı. Manisapor’da gelecek bekleyen oyuncular oynamalı. Çünkü Manisaspor para kazanılacak bir yerden ziyade gelecek kazanılacak bir yer. Murat’ın bu kararına saygı duyuyorum. Verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Murat ile yollarımızı ayıracağız. Yönetimimiz kendisiyle görüşmeleri sürdürüyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.