MOTOKROSCULAR ANTRENMAN YAPTI

11 Mayıs 2014 Pazar, 01:18

Türkiye Motokros Şampiyonası üçüncü ayak yarışları için Akhisar’a gelen motokroscular serbest sürüş ve sıralama antrenmanı yaptı.

Akhisar’da ilk kez düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda MX1, MX2, MX2 Junior, MX3, Veteran, 85 cc, 65 cc, 50 cc ve Atv sınıflarında, 3 kategoride yarışacak 106 motokroscu, bugün toprak pistte serbest sürüş ve sıralama antrenmanı yaptı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Sportif Faaliyetler Asbaşkanı Ogün Baysan, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye Motokros Şampiyonası 3. ayağının yarın koşulacağını, ilde ilk kez motokros yarışlarının gerçekleştirileceğini bildirdi. Manisa’da motor sporlarına ilginin olduğunu ve bu yarışların merkezi olma yönünde etkinlikler düzenlendiğini kaydeden Baysan “Üçüncü ayak yarışları yarın başlayacak. Yağmur parkuru çok güzelleştirdi. Daha fazla yağış olmazsa Akhisar halkına çok keyifli bir müsabaka izletmeyi hedefliyoruz. Şampiyonaya birçok ilden usta yarışçı, hızlı gençler ve minik yetenekler katılacak Akhisar’daki 3. ayak ardından Ramazan Bayramı’ndan sonra Gönen’de 4. ayak yarışları yapılacak.”

Baysan, gelecek yıl da Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağını Manisa’da yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.