MİNİK CİMNASTİKÇİLER BÜYÜLEDİ

28 Şubat 2017 Salı, 18:48

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ‘Okullar arası Artistlik Cimnastik İl Birinciliği yarışmaları sona erdi.

Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan yarışmalarda Minikler A kız-erkek, Minikler B kız-erkek, Küçükler kız ve Gençler erkek olmak üzere 10 kategoride yarışan öğrenciler, derece yapabilmek için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. 150 sporcu yarışmaya katıldı. Büyük çekişmeye sahne olan yarışmalar sonunda dereceye giren öğrencilere ve okullara madalyalarını düzenlenen tören ile verildi.

Dereceye giren takımlar ise şöyle oluştu:

Minik kızlar takım A kategorisinde Gazi İlkokulu birinci, Naciye Evren İlkokulu ikinci, Canlar İlkokulu üçüncü, Kenan Evren İlkokulu ise dördüncü olurken, Minik kızlar takım B kategorisinde birinci Gazi İlkokulu, ikinci 23 Nisan İlkokulu, üçüncü Naciye Evren İlkokulu, İlkokulu, dördüncü ise Çağatay Uluçay İlkokulu oldu. Minik Erkekler Takım A kategorisinde Naciye Evren İlkokulu birinci oldu.

Minik A Kızlar Ferdi kategorisinde Zeynep Nur Ertuğrul birinci, Didem Sağlam ikinci, Ela Konuralp üçüncü dördüncü ise Elif Sude Türk oldu.

Minik B Kızlar Ferdi kategorisinde ise Selenay Mamalar birinci, Zehra Beyoğlu ikinci, Elvin Gülen üçüncü dördüncü ise Melis Irmak oldu.

Minik A Erkekler Ferdi kategorisinde Ömer Ege Lider birinci, Oğuzhan Oğuz ikinci, Saim Arda Yukan üçüncü, Cavit Ayberk Ayer dördüncü, beşinci ise Nihat Yiğit Tunalı oldu.

Minik B Erkekler Ferdi kategorisinde ise Arın Pekönür birinci, Cihan Özhan ikinci, Tarık Aydoğan üçüncü, dördüncü ise Emir Kaan Korkmaz oldu.

Küçük Kızlar Ferdi kategorisinde Nazlı Uzun birinci, Cemre Su Şahin ikinci, Semanur Özlü üçüncü, dördüncü ise Hilal Yalçınkaya oldu.

Gençler Erkekler Takım kategorisinde yapılan yarışmada ise Manisa Spor Lisesi birinci olarak tamamladı. Yarışmalarda dereceye giren okullar ve sporcular yapılacak olan Okullar Arası Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda Manisa’yı temsil edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir