MİLLİ SPORCU YAĞIZ ULUTAŞ MANİSA’NIN GURURU OLDU

14 Kasım 2016 Pazartesi, 16:53

Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı, ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaştı. Genç Milli Takımı’nda yer alan İl Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Yağız Ulutaş takıma büyük katkı sağlayarak Manisa’nın gururu oldu.

Dünya Sualtı Aktiviteleri Federasyonu (CMAS) Açık Avrupa ve Avrupa Gençler Sualtı Şampiyonası Norveç’in Sandefjord kentinde 11-13 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Manisa İl Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Yağız Ulutaş, 13 sporcudan oluşan Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı kadrosunda yer aldı. Şampiyonda rakiplerini farkı skorlarla geçen Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı, tarihi bir başarıya imza atarak altın madalya kazandı. Genç Milli Takımı’nın başarılı sporcusu Yağız Ulutaş ise ortaya koyduğu oyunla takımın başarısında büyük pay sahibi oldu.

Her maça şampiyon olma inancı ile çıktıklarını dile getiren Milli sporcu Yağız Ulutaş, “Avrupa Şampiyonası’nda çok önemli maçlara çıktık. Ama takım olarak gösterdiğimiz mücadele sayesinde çıktığımız maçlarda gülen taraf biz olduk. Şampiyon olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli Takım ile daha büyük başarılara imza atmak istiyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir