Mert Şişmanlar Avrupa’ya Milli Marşımızı Dinletti

06 Mart 2017 Pazartesi, 18:42

Uluslararası Avrupa Kupası’nda milli takım adına mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcusu Mert Şişmanlar rakiplerine adeta minderi dar ederek Avrupa’ya en iyi judocu benim mesajını verdi. Şampiyonada çıktığı 5 müsabakanın hepsini kazanarak namağlup Avrupa Kupası Şampiyonu olmayı başaran Mert Şişmanlar birincilik kürsüne çıkarak rakiplerine milli marşımızı dinletti.

Avrupa Judo Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Uluslararası Ümitler Avrupa Kupası 04-05 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlendi. Şampiyonada milli takım adına mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcusu Mert Şişmanlar başarılı performansıyla göğsümüzü kabarttı.

Rakiplerine Minderi Dar Etti

Mert Şişmanlar, şampiyonadaki ilk müsabakasında Kazakistan’dan Bexultan Anuaruly’i, ikinci turda ise Türkiye’den Ahmet Çiftçi’yi, 3. turda da Arjantin’den Agustin Gil’i yenmeyi başardı. Yarı final müsabakasında da Kazakistandan Serikbolsyn Shyntası İpponla’ya minderi dar eden başarılı sporcu finale yükselmeyi başardı.

Dünya Birincisi Mert’e Boyun Eğdi

Mert Şişmanlar final müsabakasında ise sıkletinde dünya sıralamasında 1. sırada yer alan Asya 3.’sü Tacikistan’lı Dzhakhongir Madzhıdov ile karşılaştı. Rakibini alt etmeyi başaran Mert Şişmanlar üst üste kazandığı 5 maçla şampiyonaya adeta damga vurdu.

Rakiplerine Göz Dağı Verdi

Uluslararası Avrupa Kupası’nda milli takım formasıyla şampiyon olmayı başaran Mert Şişmanlar bu sonuçla, 2017 yılında yapılacak olan Ümitler Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası, Avrupa Gençlik Oyunları Festivali (EYOF) ve Balkan Şampiyonası öncesinde ne kadar formda olduğunu bir kez daha gösterdi.

Milli Gurur Yaşattı

Milli formayla çıktığı şampiyonada Avrupa’ya İstiklal Marşımızı dinleten Mert Şişmanlar’ı tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Memiş, “Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcusu Mert Şişmanlar milli formayla çıktığı şampiyonaya üst üste 5 maçı kazanarak turnuvada adını altın harflerle yazdırdı. Kazandığı bu başarıyla tüm Türkiye’nin gönlünü fetheden Mert Şişmanlar ve antrenörlerimizi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Güzgülü ve yönetim kurulumuz adına tebrik ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir