MERGEN: SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM

24 Mart 2017 Cuma, 19:08

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen ile yönetim kurulu üyelerinin ‘Görevi Kötüye Kullanma ve Kulübü Zarara Uğratma’ iddiasıyla açılan ceza davasının ilk duruşması bugün görüldü. Davada sanık olarak hakim karşısına çıkan Kulüp Başkanı Mergen, suçlamaları kabul etmediğini dile getirdi.

HABER: COŞKUN KÖKÖZ / 45HABER.COM

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen ve yönetim kurulu üyelerinin görevi kötüye kullanma, muhasebe kayıtlarında hile yapma, devleti zarara uğratma ve kulüp tüzüğüne aykırı hareket etme suçlarından yargılandığı davanın ilk duruşması Manisa Adliyesi 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davaya müştekilerden Bülent Hasgönüllü ve Turgay Gümüşdere ile avukatları Ahmet Gonca ve Menderes Şener, sanıklardan Abdullah Mergen, Bülent Özövgü, Cengiz Erbilir, Engin Kapucu, Erhan Atılgan, Fisun Kumbaracı, Hakkı Övünç, Metin Evlivan, Mustafa Karakaş, Mustafa Vasfi Demir ve Soner Yumrukaya ile avukatları Emin Uz katıldı. Davaya  Kulüp Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Gürcan, Tarkan Kayhan ve Hanifi Tekin katılmadı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Davada tekrar savunması alınan Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, “Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. 2 gün önce vermiş olduğum yazılı savunmamı tekrarlıyorum. Emniyette vermiş olduğum ifade doğrudur, o ifademi tekrarlıyorum” dedi.

Sanıklardan Bülent Özövgü, Cengiz Erbilir, Erhan Atılgan, Hakkı Övünç, Metin Evlivan da suçlamaları kabul etmediğini ifade ederken, Engin Kapucu, yeni yönetimin göreve gelmesinin ardından 1,5 ay sonra istifa ettiğini şikayet konusu olayların istifasından sonra geliştiğini, Vasfi Demir de görevden istifa ettiğini, Fisun Kumbaracı, kendisinin bir siyasi partide aktif görev almasından dolayı istifa ettiğini, şu an yönetim kurulu üyesi olmadığını 11 Mart 2015 yılında istifasını verdiğini kaydetti.

Müştekileden Bülent Hasgönüllü ve Turgay Gümüşdere yazılı olarak verdikleri savunmaları tekrarladıklarını belirterek şikayetçi olduklarını ve dilekçelerini tekrarladıklarını kaydetti. Mahkeme Başkanı Uçak, daha sonra tanık olarak Mustafa Tatlı ve Coşkun Kököz’ün beyanlarını dinledikten sonra müşteki avukatlarına söz verdi. Mahkeme Başkanı Ramazan Uçak, duruşma sonunda dosyanın incelenmesi için duruşmayı 26 Mayıs 2017 tarihine ertelediğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir