Mergen: “Manisaspor’u 7.5 milyon TL’lik borçtan kurtardık”

09 Eylül 2016 Cuma, 00:39

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, TFF 1. Lig’in 3. haftasında Eskişehirspor ile oynanacak karşılaşma öncesinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Manisaspor’u 7.5 milyon TL’lik borçtan kurtardık”

Mergen sözlerinin başında, sportif yöndeki çalışmaların yanı sıra, kulübü içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan kurtaracak çalışmaları da devam ettirdiklerini belirterek, “Kulübümüzün en ciddi borçları arasında yer alan vergi borçları konusunda önemli bir adım attık. Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı’nda yaptığımız temasların ardından kulübümüzün 12.5 milyon TL olan vergi borcunu 7.5 milyon TL’ye indirdik ve bu borcu da 6 yıllık bir ödeme planına yaydık. Bu sürecin yürütülmesinde önemli katkıları olan Vergi Dairesi Müdürü Sayın Ruhi Petek’e de ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

“En büyük engel eski yönetimler”

Transfer yasaklarını kaldırmak için ise 2.5 milyon TL’lik bir ödeme yaptıklarını aktaran Mergen, “2016-2017 sezonun ilk haftaları itibariyle transfer yasakları ve vergi borçları konusunda yapmış olduğumuz hamleler ile kulübümüzü 7.5 milyon TL’lik bir borçtan kurtarmış olduk. SGK borçlarıyla ilgili çalışmalarımızda devam etmektedir. Bu konuda önümüzdeki günlerde önemli adımlar atmış olacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana Manisaspor’u refaha çıkarmak için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Manisaspor’un önündeki en büyük engel olan eski yönetimlerin borçlarından kurtulma noktasındaki çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız. Hedefimiz Manisaspor’u kendi ayakları üzerinde duran bir kurum haline getirmektir. ” dedi.

“Koray hocamız ile güzel bir ivme yakaladık”

Eskişehirspor maçıyla ilgili yaptığı değerlendirmede ise takımın çalışmalarında, yeni teknik direktör Koray Palaz ile güzel bir ivme yakaladığını ifade eden Mergen, “Takımımızın Eskişehirspor maçı öncesindeki başarıyı arzu eden, inançlı ve istekli görüntüsü bizleri memnun ediyor. Ligdeki iyi gidişimizin Eskişehirspor maçında da devam edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir