Mergen: “Ligde kalmak hedefsizlik değildir”

18 Mayıs 2017 Perşembe, 01:47

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / 45HABER.COM

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, sezonu ligde kalarak tamamladıkları için mutlu olduklarını söyledi. Çok büyük bütçelerle kurulan takımların şuanda düşme hattında son haftayı beklediğinin altını çizen Mergen, “Düşük bütçeyle kurduğumuz takımın ligde kalması önemli başarıydı. Ligde kalmak hedefsizlik değildir. Şartlar itibariyle iyi bir iş başardığımızı düşünüyorum. Zorlu bir süreci geride bıraktık. Ligde kalışımız, bizi sevindirdi ve mutlu etti. Yeni sezona daha umutlu bakıyoruz. Manisaspor özellikle ligin ikinci yarısında önemli işlere imza attı. Teknik heyetimizden, futbolcularımıza ve kulüp personeline kadar herkes elinden geleni yaptı.” dedi.

“HOCAMIZLA ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar ile bir araya gelip kendisine teşekkür ettiğini belirten Başkan Abdullah Mergen, “Hocamızla yeni sezonda da devam etmek istiyoruz. Boluspor maçından sonra kararımızı vereceğiz. Maddi anlamda anlaştığımız takdirde, Sait Karafırtınalar yeni sezonda da Manisaspor’un başında olacak. Hocamızla iyi bir sezon yaşadık. Onun gelmesiyle topladığımız 27 puanla ligde kaldık. Sezon başında takımın başında olsa, belki de şuan başka hedefler peşinde olacaktık. Pazartesi günü bir kez daha bir araya gelip son kararımızı açıklayacağız” şeklinde konuştu.

“KARARI HOCAMIZ VERECEK”

Manisaspor’un kadrosunda sözleşmesi biten 9 isim ile ilgili kararı Sait Karafırtınalar ile yapacakları görüşme sonrası vereceklerini söyleyen Mergen, “Hocamızla anlaştığımız gibi, iç transfere yöneleceğiz. Bu 9 isimden kalanda, gidende olacak. Kadro dışı bıraktığımız isimlerin takıma dönme ihtimali çok düşük. Sivasspor’dan Emre Öztürk, Büyükşehir Gaziantep’ten Gökhan Sazdağı ve Galatasaray’dan kiraladığımız Umut Gündoğan ile ilgili son kararı hocamız verecek. Önceliğimiz teknik heyet ile masaya oturup anlaşma sağlamak” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ İÇ TRANSFER”

Dış transferde yazılan isimlerin gerçeği yansıtmadığını açıklayan Başkan Abdullah Mergen, “Şuan devam eden bir lig var. Bu isimleri bende sizler gibi basından okuyorum. Önceliğimiz iç transferi tamamlamak. Dış transferde acele etmiyoruz. Doğru adımlar atmak istiyoruz. Derdimiz sadece transfer değil. Ekonomik anlamda hareket etmek zorundayız. Kulübün menfaatleri doğrultusunda Manisaspor’a katkı sağlayacak, karakterli isimleri transfer edeceğiz” diye konuştu.

“ŞİMDİ SIRA BİZDE”

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, ligde kalmalarını garantilemelerinin ardından mevcut takıma bir takım sözler verdiklerini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı; “Teknik heyet ve oyuncularımız ligin bitimine bir hafta kala üzerlerine düşeni yaptılar. Şimdi sıra bizde. Verdiğimiz sözler var. Üzerimize düşeni yapacağız. Maç başı ve primleri kısa sürede ödemek istiyoruz. Bizi yine zorlu ve yoğun bir periyot bekliyor. Her şey önümüzdeki hafta daha netlik kazanacak.”

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..