MERGEN: İSTİFA ETMEM!

18 Ekim 2015 Pazar, 02:54

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, sessizliği bozdu. Futbolcuların antrenmana çıkmaması, gündemi tamamen değiştirmişti. Futbolcuların bu konuda haklı olduğunu söyleyen Başkan Mergen, yaşanan bu olayların ardından açıklama yaptı. Kendisinden istifa bekleyenlere de seslenen Mergen, “İstifa etmem söz konusu değil. Benim hedeflerim var. Manisaspor’u en üst seviyeye çıkaracağım dedi.

Maddi anlamda yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle önceki gün antrenmanı boykot eden ve  idmana çıkmayan Manisasporlu futbolcular, Manisa’da spor gündemini tamamen değiştirmişlerdi. Manisaspor’da futbolcuların antrenmanı boykot etmelerinden sonra konuşan Başkan Abdullah Mergen, futbolcuların haklı olduğunu söyledi. Bu yaşananların futbolun içerisinde olduğunu söyleyen Mergen, “Bunları aile ortamı içerisinde çözdük. Bir kısım ödemeler yaptık. Geçtiğimiz hafta da yapmıştık. Önümüzdeki hafta da yapacağız. Bir şekle bağladık. Altı maçlık galibiyet primlerini de dağıttık” dedi.

“GEREKLİ DESTEĞİ ALAMADIK”

Manisa’da gerekli desteği alamadıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Abdullah Mergen, “Futbolcu grubumuz  bu yıl çok kalabalık. 32 futbolcuyla antrenman yapıyoruz. Bizim sezon başında ekonomik anlamda yaptığımız bütün programlar, elimizde olmayan nedenlerden  dolayı istediğimiz gibi gelişmedi. Bunlardan biri, Hakan Barış transferinden gelen paraydı. Maalesef daha önce yönetici kardeşlerimizin yaptıkları hatalar veya kulübe karşı yapmış yaratmış oldukları sıkıntılardan dolayı, yine başka yerlere ödemek zorunda kaldık. Buradan bizim 600-700 milyar gibi bir kaybımız var. Futbolcu grubumuza vermemiz gereken parayı, yine başka yerlere ödedik” diye konuştu.

“STAD KONUSUNDA KAYBIMIZ BÜYÜK”

“Stad meselesi planladığımız gibi olmadı”  diyerek sözlerini sürdüren Başkan Abdullah Mergen, “Göztepe burada oynayacaktı. Akhisar Belediyespor’dan gelir elde edecektik. Manisaspor’un  son yıllarda gelir ettiği tek bir yerdi Manisa 19 Mayıs Stadı. Maalesef stad konusunda yaşananları da kamuoyu biliyor. Stattan dolayı da bir kaybımız oldu. Ama biz bütün bu engellemelere rağmen, bütün bu zorluklara rağmen yolumuza devam ediyoruz. Merkezdeki Belediyelerimizden de, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden de biz gerekli desteği alamadık. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ufak tefek destekleri oldu. Olmadı  desek yalan olur. Ama beklentilerimizin inanılmaz derecede aşağısında oldu bu destek. Dolayısıyla, iş bizim başımızda. Hep kendimiz, kendi çevremiz, bazı dostlarımız, buradan bulduğumuz kaynaklarla sistemi yürütmeye çalışıyoruz. Futbolcu kardeşlerimiz bu protestolarında haklıdır. Çünkü lider bir takım. Çok da iyi bir futbolcu ve teknik heyet grubu ile çalışıyoruz. Çok samimi ve karakterli insanlar. Bu yaşananlar çok doğaldır. Bunlar futbolun içerisinde var. Bunları da bir aile ortamı çerçevesinde çözdük. Bir şekle bağladık. Bir kısım ödemeler yaptık. Teknik direktörümüz ve kaptanlarımızla oturduk ve bir projeksiyon belirledik. O şekilde ödemelerimizi yapmaya başladık. Yaptık da. Geçen haftada bir ödeme yapmıştık. Bu hafta da yaptık. Yine yapacağız. Takımın şu anda altı maçlık bütün primleri dağıtıldı. Bütün bu zor şartlara rağmen, bütün bu zor koşullara rağmen, fevkalade bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu zor bir yoldu zaten. Başından da belliydi. Malumu ilan etmeye gerek yok. Bu kadar ilgisizliğin olduğu bir şehirde, bu zor şartlarda, bu işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Havamız çok iyi. Herkesin birbirine güveni, sevgisi, saygısı noktasında zerre kadar bir sıkıntı söz konusu değil. Önümüzdeki hafta tekrar bir ödeme yapacağız. Bu arada önümüzdeki günlerde, belki 1,5 2 ay içerisinde, hacizlerde kısmi olarak ortadan kalkacak. Kupada mesafe alırsak, orada da federasyona bizim AŞ üzerinden bir temlik koymuştuk. O devreye girecek. Oradan da bir gelirimiz olacak” dedi.

“ARTIK BU ŞEHİRDEN UMUDUMUZU KESTİK”

Manisaspor’a şehrin desteği konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Mergen, “Artık bu şehirden umudumuzu ve ümidimizi kestik. Bu noktada artık kimsenin kapısını çalmayı düşünmüyoruz. Çünkü her şeyin bir haysiyeti var, şerefi var. Defalarca camia adına gitmemize rağmen, gördüğümüz ilgi ve alaka belli. Bunu artık son kez de söylüyorum. Asla bir daha hiç bir belediyenin, organize sanayi vs. bunların kapısını çalmayı düşünmüyoruz. Eğer bunlarda hakikaten bir dertlenme veya bir samimiyet varsa, kapımız açık zaten. Gelirler camiaya destek olurlar. Bunun dışında, bu noktada kaynak projelerimiz var. Bu da hızlı bir şekilde hayata geçecek, bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Manisaspor hakikaten inanılmaz derecede sağlam adımlarla iyi yerlere gelecek. Çünkü çok iyi bir ekibimiz var. Personelimizden tutun, futbolcusuna, teknik heyetine kadar herkes çok samimi. Allah’ın izniyle bu gemiyi sağ salim karaya çıkaracağız. Bizim umudumuz en üst seviyede. İnancımız da en üst seviyede. Sezon sonunda da Allah nasip ederse şampiyon olup, bir sonraki hedefimiz ortaya koyarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“SIKINTILARIN OLMAMASI ANORMAL OLUR”

Takımın yaşadığı sıkıntılarla ilgili olarak ise Başkan  Abdullah Mergen, “Sıkıntılar bundan sonra olacak. Yani mutlaka olacak. Olmaması zaten anormal. İlgisizlik, geçmiş borçlar bunda büyük etken. Bu çerçevede bu işi götürmek için, ciddi derecede özveri, sabır ve bir duruş sergilemeniz gerekiyor. Biz bunu yapıyoruz. Allah güç, sağlık verdiği sürece, bu duruşumuzu bozmayacağız” dedi.

“BENİM ŞAHISLARLA HİÇ BİR İŞİM OLMAZ”

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman’ın açıklamaları ile ilgili olarak da konuşan Başkan Abdullah Mergen, “Ben Stad konusunda Gençlik ve Spor İl Müdürü ile ilgili açıklamalarımı yaptım. Ben bir camiayı temsil eden bir insanım. Benim şahıslarla hiç bir işim olmaz. Camia adına ben mücadelemi veririm. Camia adına dik dururum. Camia adına sertleşirim. Yoksa kişisel manada hiç kimseyle böyle bir polemiğe girmem. Bu benim tarzıma da uygun değildir. Geçenlerde de bahsettim. Manisaspor’un durumunu A’ dan Z’ ye herkes biliyor. Sadece Toto ve Federasyon gelirlerinin de sıfır olduğu bu yıllarda, özellikle geçen sezon ve bu sezon, sadece bir stad gelirine muhtaç kalmıştık. Ve bütün bizim diğer kurumlarımızın, sanayinin, belediyelerin de duyarsızlığını hesaba katarak, sadece o stad gelirinde de taş koymaları, beni camia adına çileden çıkardı. Benim söylediğim her söz doğrudur. Bunu yüz kere de sorsanız, yüz kere aynı şeyi anlatırım. Onun için, benim bürokratlar hiç bir zaman muhatabım değil. Zaman, süreç her şeyi çözecektir. Su yoluna girecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Asla basın yoluyla polemiğe girmem. Bir spor il müdürü veya bir başka müdür. Manisa’da bunlar benim muhatabım olamaz. Benim şahıslarla, kendi adıma asla işim olmaz. Kurum adına olur” diye konuştu.

“GÖVDEMİ, CESARETİMİ HER ŞEYİMİ ORTAYA KOYDUM”

“Ben bu memlekette 13-14 yıldır siyasetin içerisindeyim” diyerek sözlerine son noktayı koyan Başkan Abdullah Mergen, “Benim ne bir delikli kuruş menfaatim olmuştur, ne bir yakınım, ne bir akrabam, yedi sülalemden soyadımdan hiç biri, benim bu siyaseten yakaladığım imkanlardan, kendim de dahil faydalanmamıştır. Faydalanmayı da düşünmemiş bir insanımdır. Ben almaya değil, vermeye gelen bir insanım. Ben bu şehrin çocuğuyum. Burada doğdum burada büyüdüm. Caddede göğsümü gere gere gezdim, bugün de geziyorum, yarın da gezeceğim. Bunu da özellikle altını çizerek ifade etmek istiyorum. Hiç bir zaman menfaat ve çıkar sağlamayan ender insanlardan biriyim politikada. Bunu da idealistçe yapıyorum. Bu Manisaspor meselesi de, benim için idealistçe yapılan bir meseledir. Ve bu ortadadır. Kısa bir süre sonra bütün bu iftira atanlar, hakkımda yalan, yanlış konuşanlar, hepsi de utanacaklar. Hepsini de utandıracağım bu şehirde. Ben çok sabırlıyım. İnanılmaz derecede sabırlıyım. Çünkü her yaptığım şey doğru. Doğru yapan insan da ne bir şeyden, korkar ne de çekinir. Burada bizim en büyük gücümüz futbolcularımız, teknik heyetimiz, personelimiz ve inanılmaz derecede bir duruş sergileyen taraftarlarımızdır. Taraftarlar derneğimize de müteşekkiriz. Zaten bütün bunları bir araya getirdiğimizde, başarılı olmamamız için bir sebep yok. Bazı kesim, istifa lafını defalarca dile getiriyor. Benim istifa etmem söz konusu değil. Benim hedeflerim var. Manisaspor’u en üst seviyeye çıkaracağım  Allah’ın izniyle. Bu konuda bütün her şeyimi, gövdemi, cesaretimi, her şeyimi ortaya koydum. Bu da böyle bilinsin” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir