MANİSASPOR’UN KAPTANI NİKOLA MİKİC OLDU

22 Temmuz 2014 Salı, 17:45

Sportif Direktör Erman Güracar, Manisaspor’da yeni sezon öncesinde takım kaptanlığına Sırp defans oyuncu Nicola Mikic’in getirildiğini açıkladı.

Manisaspor’da 2014-2015 sezonu öncesinde takım kaptanları belirlendi. Sportif Direktör Erman Güracar, “Takım kaptanlarımız Manisaspor’u hem saha içinde hem saha dışında layıkıyla temsil edecek isimler. Takımımızda bütün futbolcularımız bu vasıflara sahip isimler ama içlerinde deneyim ve tecrübe olarak önde olan isimleri teknik heyetin tasarrufuyla takım kaptanlığına getirdik. Yeni sezonda takım kaptanımız Nicola Mikic, yardımcıları ise Kenan Aslanoğlu, İhsan Poyraz ve Barbaros Bahadır oldu.” diye konuştu.

“Büyük bir sorumluluk”

Takım kaptanlığı görevine getirilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Nicola Mikic ise, Manisaspor’daki ikinci sezonunda takım kaptanı olmasının kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek, “Bu görev aynı zamanda benim için büyük bir sorumluluk. Bana bu görevi uygun gören hocamıza ve teknik heyetimize layık olmak için çalışacağım. Bu sorumluluğu hem sahada hem de saha dışında en iyi şekilde yapmaya çalışacağım.” dedi.

5. kez takım kaptanı oldu

Sırbistan ekibi Kızıl Yıldız’da dahil olmak üzere daha önce görev yaptığı dört takımda kaptanlık yaptığını, Manisaspor’da ki takım kaptanlığının beşinci takım kaptanlığı olduğunu aktaran Mikic, esprili bir yaklaşımla “Kariyerim boyunca kaptanlık adeta beni kovaladı. Oynadığım takımların ikinci sezonunda kaptan olarak göreve getirildim. Bu görevde oldukça tecrübeliyim.” diye konuştu.

“Başarıya aç bir ekibiz”

Sözlerinin devamında Manisaspor’un sezon öncesinde en büyük özelliğinin teknik heyetinden futbolcusuna kadar başarıya aç bir ekip olmaları olduğunu ifade eden Mikic, “Her zaman başarmanın peşinde koşacağız. Yönetimimizin, hocalarımızın bize yaklaşımını, yaptığımız antrenmanları, çalışmaları ilerisi için umut verici olarak görüyorum. Manisaspor formasını giyen her oyuncu terinin son damlasına kadar savaşacak. Bu düşüncede olanlar bu takımda yer bulup, Manisaspor formasını giyebilecek. Biz her şeyimizi ortaya koyduğumuzda Allah’ta yanımızda olacaktır.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.