MANİSASPOR’UN KABUSU JİMMY DİXON!

15 Ekim 2015 Perşembe, 10:21

Jimmy Dixon için toplanan para günü kurtarmak adına futbolculara prim olarak dağıtıldı ve Manisaspor’da stres tavan yaptı. Siyah-beyazlı camianın her an 6 puanı silinebilir.

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / HABERTÜRK

Manisaspor’da maddi sıkıntılar devam ederken, siyah-beyazlı yönetim bir yandan mevcut takıma para kaynağı ararken, bir yandan da geçmişten gelen borçları temizlemeye çalışıyor. Manisaspor’da yaklaşık 2,5 sezon forma giyen Liberyalı Jimmy Dixon’un parası hala ödenmiş değil. Başkan Abdullah Mergen, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı;

“Kulübümüz çok ciddi mali sıkıntılar içerisinde. Bu maddi sıkıntıların sebebi mevcut yönetimden kaynaklı sıkıntılar değil. Uzun yıllardır yanlış yönetimlerin vermiş olduğu tahribatlar mevcut. Mesela Jimmy Dixon’a 222 bin Euro kulübün borcu vardı. Biz göreve geldiğimizden bu güne parçalı bir şekilde bunun 100 bin Euro’sunu ödedik. 4 gün içinde kalan borcu ödemezsek 80-90 bin TL bir ceza, hemen akabinde 6 puan silme cezası geliyor. Bunlar 60 gün içerisinde oluyor. Bu sorunu çözmemiz lazım.”

İşte bu açıklamanın ardından tam 8 gün geçerken, Manisaspor’da yönetimin bu parayı henüz yatırmadığı öğrenildi. Jimmy Dixon için yaklaşık 500 bin TL para bulması gereken yönetimin 150 bin TL civarında topladığı parayı da günü kurtarmak adına futbolcularına prim olarak dağıttığı kaydedildi. Jimmy Dixon’un avukatının yazacağı bir yazıyla 6 puanı silinecek Manisaspor’un birkaç güne kadar hamle yapmaması işleri bir anda camia da terse çevirecek.  Futbol yaşantısına İsveç takımlarından Assyriska BK’de devam eden Jimmy Dixon, Manisaspor formasıyla 69 maça çıkmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir