MANİSASPOR’UN FİFA KORKUSU

24 Nisan 2015 Cuma, 12:44

FIFA’nın Samsunspor’a verdiği 3 puan silme ceza daha başlangıç… PTT 1. Lig ekipleri Adana Demirspor ve Manisaspor’u da benzer bir son bekliyor.

AMK SPOR / ÖZEL

Futbolcu alacak ihtilafı nedeniyle FIFA, Samsunspor’a ceza verilmesini isterken, Türkiye Futbol Federasyonu geçiştirmeye çalışmıştı. Ancak FIFA’nın baskısı ve tehdidi sonrasında eli kolu bağlanan Federasyon, Karadeniz ekibinin 3 puanını sildi. Ceza konusu kırmızı beyazlı kulüple sınırlı değil. Adana Demirspor ve Manisaspor’u da benzer bir son bekliyor.

TFF’YE CEZALAR İLETİLMİŞTİ

AMK 18 Mart’ta yaptığı haberde; geçmiş dönemdeki futbolcularına olan borçlarından dolayı Samsunspor, Adana Demirspor ve Manisaspor’a FIFA’nın ceza verdiğini duyurmuş, hatta aylar öncesinde de kararın TFF’ye iletildiğini yazmıştı. Ve Federasyon’un çeşitli gerekçeler göstererek FIFA’yı oyaladığı da belirtilmişt. Bu haber o gün yalanlandı ancak 1 ay sonrasında TFF Samsunspor’a ceza vermek zorunda kaldı.

Aslında Samsunspor’a transfer yasağı gelmesi bekleniyordu ama TFF cezası ‘3 puan silme’ olarak kamuoyuna duyurdu. Adana Demirspor ile Manisaspor’a da en geç sezon sonunda 3 puan silme veya transfer yasağı cezası geleceği iddia edildi

LİGİN KADERİ DEĞİŞEBİLİR

PTT 1. Lig’de 2. sırada olan ve Süper Lig’e yürüyen Adan Demirspor’a 3 puan silme cezası gelirse Güney ekibi direkt yükselmek yerini kendini play-off’larda bulabilir. 3 puan silme değil transfer yasağı cezası uygulanması halinde ise Adana Demirspor’un ilk ikiden hedefe ulaşması durumunda mevcut kadrosuyla Süper Lig’de kalıcı olması neredeyse imkansız olur. Sadece Adana Demirspor değil, kümede kalma savaşı veren Manisaspor da ceza gelmesi halinde ciddi sıkıntılar yaşayabilir hatta ligden düşebilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.