MANİSASPOR’DAN STAT GİRİŞİMİ!

16 Mart 2017 Perşembe, 00:57

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / 45HABER.COM

Manisaspor yönetimi Manisa 19 Mayıs Stadı’nın bekleyen projesini yeniden hayata geçirmek için kolları sıvadı. Başkan Abdullah Mergen, “Ligdeki konumumuzu netleştirdiğimiz anda transfer ve stat işine yöneleceğim. Gerekirse bakanlık önünde yatacağım, bu projeyi aktif edeceğim. Manisa’nın diğer şehirlerden bir farkı yok ve hatta fazlası var. Taraftarların baskısını rakip takımlar bu projenin hayata geçmesiyle daha fazla hissedeceklerdir” şeklinde konuştu.

TFF 1.Lig ekiplerinden Manisaspor’da yönetim Manisa 19 Mayıs Stadı için girişime hazırlanıyor. Türkiye’de birçok il de yeni statlar yapılırken, Manisa’ya bu konuda yatırım yapılmamasına tepki gösteren Manisasporlu futbolseverler, en azından mevcut stadın elden geçirilip yıllardır bekleyen projenin aktif edilmesini istiyorlar. 2013 yılında Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nu inceleyen mühendis ve mimarlar o zaman Bakan olan Suat Kılıç’a olumsuz rapor vermiş, stadın yapısından dolayı Spil kale arkası tribününün yan tarafına Gençlik Merkezi yapılamayacağı ayrıca burada yerin altında bulunan su kanallarının olması nedeniyle proje rafa kaldırılmıştı.

AMBİYANSI DEĞİŞECEK

Bu projenin hayata geçmesi halinde Manisa 19 Mayıs Stadı, daha konforlu ve ambiyanslı bir stat haline gelecek. Ayrıca stadın kenar boşluklarına yapılması planlanan binalar da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilecek. Türkiye’ye birçok yeni stat kazandırılırken, Manisa spor kamuoyu, bu projenin halen neden kabul edilmediğini merak ediyor.

KAPASİTE 20 BİN OLACAK

Projenin özellikleri: 16.597 kişi olan stadın kapasitesi 20 bine çıkacak. Spil ve Gediz Kale Arkası Tribünlerinin üzerleri kapatılacak. Kale arkası tribünlerinin köşelerine gençlik merkezi yapılacak. Gençlik merkezinin olduğu yapıda çok katlı spor salonları yapılabilecek.

“TEKRAR GÜNDEME GETİRECEĞİZ”

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, Manisa 19 Mayıs Stadı ile ilgili önümüzdeki günlerde tekrardan girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Bakanlığa yeniden bu projeyi sunacaklarını ifade eden Mergen, “’Su kanalı geçiyor’ bahane olamaz. Artık ülkemizde denizlerin içinden tüneller geçiyor. Bu projenin de olur tarafı mutlaka vardır. Takımımızın konumunu üst sıralara taşıdıktan sonra tamamen bu işe odaklanacağım. Spor Bakanlığı veya nereye gidilmesi gerekiyorsa bu işi çözmeye çalışacağız. Manisa 19 Mayıs Stadı bu görüntüsüyle en azından daha güzel olacak. Taraftarların baskısını rakip takımlar daha fazla hissedeceklerdir. Manisa ve Manisaspor böyle bir stadı hak ediyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir