MANİSASPOR’DA ÜYE SIKINTISI

02 Mayıs 2014 Cuma, 01:09

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor yeni sezon öncesi büyük bir değişime hazırlanırken, mevcut Başkan Emre Hasgör’ün ‘Aday olmayacağım’ açıklamasının ardından gözler yeni çıkacak isimlere çevrildi. Olağanüstü kongre kararı alınmasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün desteklediği en büyük aday konumundaki Mevlüt Aktan dışında şuan da adaylık için kimse ortaya çıkmadı. Kongre öncesi Manisaspor siyasi çekişmenin ortasında kalırken, mevcut aday Mevlüt Aktan’ın da heran adaylığını geri çekebileceği konuşuluyor. Aktan’ın yönetiminde yer alacağı açıklanan Zeki Ayaydın’ın da karmaşık bir durum içinde olan kulübün bünyesinde yer almaktan son anda vazgeçtiği gelen haberler arasında. Zeki Ayaydın, yeni oluşun içinde olmayacağını açıklamasının ardından kafalar karışırken, sanayi kesiminden bir aday mı çıkıyor sorularını akıllara getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eski başkan Kenan Yaralı döneminde kulübe kayıt ettirilen 600-700 fabrika işçisinin Manisaspor ile bağını kesilmesini istemiş, ancak mevcut başkan Emre Hasgör bu talebi geri çevirdi. Sergilenen tavır karşısında Mevlüt Aktan’ın da bu şartlarda aday olamayacağını ifade ederek yakın çevresine, “Manisaspor’un zaten 850 civarında üyesi var. Bunların 600-700’ü fabrikada çalışanlar. Geçmiş dönemde yapılan bu olayın biran önce temizlenmesi gerekli. Ödemelerini yapmayan isimler üyelikten çıkarılmalı. Manisaspor bu şartlarda kongreye gidemez. Birilerinin bu işe çomak sokmasına izin vermeyeceğiz. Biz biran önce Manisaspor’u bulunduğu zor durumdan çıkarmak için göreve talip olduk. Ancak bizden daha iyi şartlarda bu kulübü yönetecekler varsa çıkıp projeleriyle birlikte açıklama yapsınlar. Her geçen gün Manisaspor’a zarar vermekte. Mevcut yönetim üyelerin yer aldığı listeyi temizlemesini istiyoruz. Biz şeffaf bir kongre olsun istiyoruz” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Öte yandan Manisaspor kongresine sayılı günler kala bu gelişmelerin yaşanması siyah-beyazlı camiaya gönül verenleri üzdü. Mevlüt Aktan’ın geri çekilme ihtimali karşısında kongreye kadar kulübe mevcut yönetim yada bir başkası talip olmazsa, Manisaspor’un anahtarı Vali Abdurrahman Savaş’a verilmesi gündeme gelecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.