MANİSASPOR’DA TAŞKIN DÖNEMİ

21 Ekim 2014 Salı, 13:59

HABER: Coşkun KÖKÖZ

Üst üste alınan başarısız sonuçların ardından Teknik Direktör Tahir Karapınar ile yollarını ayıran Manisaspor yönetimi Menemen Belediyespor’daki görevinden geçtiğimiz hafta sonu istifa eden İzmirli  teknik adam Taner Taşkın ile 2 yıllık anlaşmaya vardı. Başkan Abdullah Mergen ile Tarık Almış Spor Tesisleri’nde futbolcularla tanışan Taşkın, takımla birlikte ilk idmanını bugün yapacak.

Futbolculuk kariyeri

1972 İzmir doğumlu Taner Taşkın, sırasıyla Mustafa Kemalpaşa, Manisaspor, Gençlerbirliği, Mobellaspor, tekrar Manisaspor, Çorumspor ve tekrar Mustafa Kemalpaşa takımlarında forma giydi. 12 kere Türkiye U-21, 1 kere de Türkiye formalarını giydi. 1993 Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olan takımın oyuncuları arasında yer aldı.

Teknik direktörlük kariyeri

2007 yılında Turgutluspor’un teknik direktörlüğünü yaptı. 2009’da TFF 3. Lig ekiplerinden Yeni Menemen Belediyespor’un teknik direktörlüğüne getirildi. Taşkın, Menemen Belediyespor’u 2.Lige çıkararak önemli bir başarıya imza atarken, geçtiğimiz hafta sonu da Menemen’deki görevinden istifa etmişti.

Teknik Direktör Taner Taşkın’ın Manisaspor’da yardımcılıklarını Tansu Yanık, Erkan Aslan, Baki Çağdaş Uzun ve Akın Dağdelen yapacak..

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir