MANİSASPOR’DA TANSU YANIK’TA İSTİFA ETTİ

28 Mart 2016 Pazartesi, 19:05

Manisaspor’da geçtiğimiz günlerde istifa eden Antrenör Erkan Aslan’ın ardından bir istifa bombası daha patladı. Taşkın’ın diğer yardımcısı Tansu Yanık da görevinden istifa etti.

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / HABERTÜRK

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta puan farkının 4’e düşmesiyle şampiyonluk şansını riske sokan Manisaspor’da depremler sürüyor. Geçtiğimiz hafta Fatih Karagümrük maçından sonra istifa eden yardımcı antrenör Erkan Aslan’ın yankıları sürerken, bir istifa haberi daha geldi. Taner Taşkın’ın diğer yardımcısı Tansu Yanık da istifasını yönetime sundu. Yapılan karşılıklı görüşmenin ardından Yanık’ın istifası kabul edildi.

İSTİFANIN NEDENİ TACETTİN BAKACAK

Tansu Yanık’ın istifasının altındaki neden ise belli oldu. Erkan Aslan ayrılığından sonra Taner Taşkın, geçmiş dönemlerde birlikte çalıştığı antrenör Tacettin Bakacak’ı yeniden yardımcılığına getirmek istemesi Tansu Yanık’ın istifasına neden oldu. Yanık yaptığı açıklamada, “Erkan Aslan’ın istifasından sonra, üzerime başka bir antrenörün getirilmesinden dolayı rahatsızlık duydum ve böyle bir karar aldım. Taner Taşkın’la yaptığım görüşmeler sonrasında istifamı sundum. Manisaspor’a kalan 5 haftada şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.” dedi.

TACETTİN BAKACAK KİMDİR?

Erkan Aslan’ın istifasının ardından yardımcısız kalan Teknik Direktör Taner Taşkın, bir dönem Manisa Büyükşehir Belediyespor ve Menemen Belediyespor’da birlikte çalıştığı Tacettin Bakacak’la anlaştı. Bakacak’ın yarın ki idmanda yer alması bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir