Manisaspor’da doktor istifa etti

11 Kasım 2016 Cuma, 16:00

TFF 1’inci Lig’de 3 puanla sondan ikinci sırada yer alan Manisaspor, FIFA Disiplin Kurulu’nun 12 puanını sildiği son sıradaki Elazığspor’a 6 puanını iade etmesiyle lige ara verilen haftada maç oynamadan sonunculuğa düştü.

– 1 puanı bulunan Elazığspor, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) FIFA’nın kararını uygulamasıyla 5 puanla 17’nci basamağa çıkarken, Manisaspor 3 puanla son sıraya geriledi. TFF, Ulusal Kulüp Lisansı için gerekli mali kriterleri yerine getirmediği için Manisaspor’a da 3 puan silme cezası vermişti.

Bu arada Novillo’nun biletini kesen, Gbakle ve Sangare’yi gözden çıkaran Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, altyapıdan orta saha oyuncuları Alper Mete, Ömer Buğdaycı ile sağ kanat oyuncusu Kağan Miray Bağış’ı yeniden A takıma aldı. Karafırtınalar, sol kanat Kemal Temel’i ise ilk kez A takım kadrosuna dahil etti.

Bu arada mali ve idari sorunlar yüzünden rahatsız olduğu bilinen Kulüp Doktoru Prof. Dr. Cengizhan Gürbüz istifa etti. Gürbüz’ün yanı sıra masörlerden Aykut Taşdemir ve malzemeci Fesih Erdoğan da ayrıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir