MANİSASPOR’DA DEĞİŞİM RÜZGARLARI

24 Nisan 2014 Perşembe, 16:27

HABER: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor’da kongre öncesi başkanlığa adaylığını ilk açıklayan Mevlüt Aktan, göreve gelmesi durumunda kadro da geniş bir değişikliğe gideceğinin sinyalini şimdiden verdi. Kalmak istemeyen isimleri Manisaspor’un bünyesinde tutmayacaklarını ifade eden Mevlüt Aktan, “Bize kalbiyle, yüreğiyle oynayacak isimler lazım. Manisaspor’da kalmak istemeyen kimseyle devam etmeyeceğiz. İddialı bir kadroyla lige giriş yapacağız. Ancak gitmek isteyenler ile masaya oturup onları dinleyeceğiz. Sıkıntıları olanların sıkıntıları neymiş önce onu bulacağız. Çözüme ulaşamadığımız takdirde yollarımızı ayıracağız. Manisaspor’a yararı olmayacak isimleri göndermek istiyoruz. Ancak bunu isimler üzerinden tek tek değerlendirmek şuan için yanlış olur. Bizim kulağımıza gitmek isteyenlerin isimleri geliyor. 1 hafta içinde her şey daha net olacak” diye konuştu.

Ergün, Aktan ve Hasgör sürekli görüşme halinde

Manisaspor’da mevcut yönetimin henüz karar vermemesi olası kongrenin öne çekilmesine engel olurken, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Başkan Emre Hasgör ve adaylığını açıklayan Mevlüt Aktan ile görüşmeler yaptığı öğrenildi. Dün yeniden bir araya gelen üçlünün ortak noktada buluşmaya çalıştığı gelen haberler arasında. Öte yandan Sportif Direktör olarak Mevlüt Aktan’ın listesinde yer alan Bülent Ataman’da dün Manisa’ya gelerek görüşmelere katıldığı kaydedildi.

Hikmet ve Murat başvuruyu yaptı

Manisaspor’da Murat Gürbüzerol ile Hikmet Balioğlu’nun gitmek için mevcut yönetime ilk başvuruyu yapan isimler olduğu öğrenildi. Bu iki oyuncu dışında Volkan Babacan, Slavko Perovic, Goran Causic, Gökay Iravul, Abdülkadir Özgen, Barbaros Barut ve Kenan Aslanoğlu gibi isimlerle de yolların ayrılması bekleniyor. Sözleşmesi sona erecek Benjamin Fuchs ile anlaşma zemini aranacak, ancak deneyimli oyuncu sözleşme yenilemeye yanaşmazsa ısrar edilmeyecek. Manisaspor’da kalmasına kesin gözüyle bakılan isimler ise genç oyuncular Eray Ataseven, İsmail Köse, Ali Fırat Okur, Bülent Cevahir, Cenk Yılmaz, Hakan Turan, Hüsnü Başkurt, Oğuzhan Yıldırım ve Ümit Yasin Arslan. Ancak bazı genç oyuncuların başka takımlara kiralanması da gündeme gelecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.