MANİSASPOR’DA ASROR GAFUROV İMZAYI ATTI

21 Ocak 2015 Çarşamba, 18:13

Manisaspor’da bir süre önce denenmeye alınan Özbekistanlı orta saha oyuncusu Asror Gafurov ile teknik heyeti tarafından verilen olumlu raporun ardından anlaşmaya varıldı. Asror, 19 Mayıs Stadyumu Kulüp Yönetim Merkezi’nde Başkan Abdullah Mergen ve Genel Müdür Alparslan Kaya ile bir araya gelerek 3.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Başkan Abdullah Mergen, yaptığı açıklamada Teknik Direktör Taner Taşkın’ın olumlu raporu sonrasında Asror Gafurov’a sözleşme imzalattıklarını ifade ederek, “Asror, yeteneği ve çalışkanlığı ile kendisini ispatladı. Asror’u Manisaspor’un geleceğine yaptığımız yatırımlardan birisi olarak görüyoruz. Kendisi Özbekistan vatandaşı olduğu için yabancı statüsünde de oynamayacak. Bu transferin her iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Asror Gafurov ise Manisaspor gibi büyük bir camianın ferdi olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade ederek, “Başkanımız Abdullah Mergen ve Teknik Direktörümüz Taner Taşkın’a bana duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyorum. Onların güvenini boşa çıkarmamak için daha da çok çalışacağım. “ diye konuştu.

30 Ocak 1995 doğumlu Asror Gafurov, Özbekistan Ligi takımlarından Pakhtakor Tashkent’in alt takımlarında forma giydi. Asror, 2011-2013 sezonlarında forma giydiği 49 maçta 6 gol atarken 13 asist yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir