MANİSASPOR’DA ADAY YOK!

14 Mayıs 2014 Çarşamba, 00:08

Mevcut yönetimin olağanüstü kongre kararı almasıyla başkanlık için adaylığını açıklayan Mevlüt Aktan, geri adım atarak ‘Yokum’ dedi. Emre Hasgör ve yönetim kurulu bu gelişme sonrası kongreyi iptal ettiğini açıkladı. Manisaspor’da olağan kongre Haziran ayında yapılacak. Peki bu durum sonrası Manisaspor’a kim sahip çıkacak?

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor’da PTT 1.Ligi’nin bitimine iki hafta başkanlığa adaylığını açıklayan işadamı Mevlüt Aktan kongreye 1 gün kala adaylığından çekildiğini açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile hafta sonu yaptığı görüşmelerin ardından aday olmamaya karar verdiğini ifade eden Aktan, “Seçime girmeyeceğim. 700 kongere üyesi bizim için büyük sıkıntı. Tabi sadece bunlar değil sebep adaylıktan çekilmem. Başka taleplerimizde oldu. Ama bu taleplerimize karşılık vermediler. Onun için biz seçime girmeyi bu şartlarda uygun görmüyoruz. Biliyorsunuz bize bu teklif Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den geldi. Geçen sürede yaşananlardan dolayı başkan Cengiz Ergün ile konuştuk ve geçtiğimiz Pazar günü böyle bir karar aldık. İlerleyen zamanda daha kapsamlı açıklamalar yapacağım. Şu anda bu konuları konuşmanın faydası yok. Manisaspor’u seviyoruz ve bu şehrin takımına destek vermek için bu göreve talip olduk. Ama yaşananlar bizi bu kararı almaya itti. Tabi zaman neyi gösterir bilemeyiz. Eğer uygun şartlar oluşursa, tekrardan başkanlığa aday oluruz. Ama önce bilinen ve bilinmeyen sıkıntıların giderilmesi lazım. Ondan sonra biz üstümüze düşeni yaparız. Bunda kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Mevlüt Aktan’ın bu kararı sonrası gözler mevcut başkan Emre Hasgör’e döndü. Yarın yapılacağı açıklanan kongre mevcut yönetimin kararı ile iptal edildi. Ancak Emre Hasgör’ün yada yönetimindeki her hangi bir ismin aday olmayı düşünmediği öğrenildi. Bu gelişmelerin ardından yaklaşık 50 trilyon borcu bulunan Manisaspor’un durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Sezonun sona ermesiyle yönetimsiz ve hocasız kalan takıma Manisa şehrinin sessiz kalması, siyah-beyazlı renklere gönül verenleri derinden üzüyor.

Manisaspor Basın Söcüsü Hakan Kadayıfçılar da, “Perşembe günü yapılması planlanan kongreyi iptal ettik. Haziran ayında olağan genel kurulumuzu yapacağız. Bizim aday olacağımız yönünde çıkan haberler gerçek dışıdır. Şuan ne Başkanımız Emre Hasgör ne de yönetimin içinden birimiz adaylığı düşünmüyor. Umarım Manisaspor için hayırlısı olur” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.