MANİSASPOR SEZONU AÇTI

12 Temmuz 2014 Cumartesi, 22:54

Manisapor, Tarık Almış Spor Tesisleri’nde toplanarak yeni sezonun ilk antremanını yaptı. Manisaspor Teknik Direktörü Karapınar, ”Koşan, mücadele eden Manisa’ya heyecan getirecek bir kadro kurmak istiyoruz” dedi.

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

PTT 1. Lig’de mücadele eden Manisapor, Tarık Almış Spor Tesisleri’nde toplanarak, ilk antremanını yaptı. Manisaspor, teknik direktörü Tahir Karapınar yönetiminde 2014-2015 sezonu hazırlıklarına başladı. Karapınar, antrenmandan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni sezonun sakatlıkların olmadığı, başarılı bir yıl olmasını diledi. Geçen sezon takımın büyük revizyona uğradığını belirten Karapınar, “Çok oyuncumuz gitti, onun için zor bir süreç bizi bekliyor ama biz doğru işler yaparak bunun altından kalkabileceğimize inanıyoruz. Manisa’ya, Manisaspor’a yakışır bir kadro ile en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” diye konuştu. Karapınar, transfer çalışmalarıyla ilgili bir soru üzerine de 10’a yakın transfere ihtiyaçları bulunduğunu, transferlerde, doğru kararlar vererek yavaş gitmek istediklerini vurguladı. Karapınar, sözlerini şöyle sürdürdü, “Manisaspor maddi açıdan zor bir süreçte, manevi açıdan da desteğe ihtiyacı var. Doğru kararlar vererek iyi oyuncular almalıyız. Bunun için piyasa çok yüksek olduğu için yavaş yavaş transferlerimizi gerçekleştireceğiz. En doğru şekilde kardoyu kuracağız, takımda şu an 21’i altyapıdan olmak üzere 27 kişilik kadromuz var, bunda geçen sene oynayanlar da dahil. Bu Manisaspor için güzel bir şey, inşallah altyapıdan gelen futbolcular kendilerini kanıtlarlar, bu da Manisaspor’un büyük kazancı olur ama ben şunun sözünü vereyim, koşan, mücadele eden Manisa’ya heyecan getirecek bir kadro kurmak istiyoruz.”

“‘Hedefimiz, Süper Lig”

Takımın ilk çalışmasını izleyen Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen de takımın tesislerdeki çalışması ardından Kocaeli Kartepe The Green Park Hotel’de kamp yapacağını söyledi. Hedeflerinin PTT 1. Lig’de kalmamak olduğunu vurgulayan Mergen, 10 futbolcuyu daha takıma dahil etmek istediklerini söyledi. Mergen şöyle devam etti: “Göreve 15 eksikle başladık. toplamda 12 oyuncumuz gitti, 2-3 sakat oyuncumuz var. 15-16 futbolcu transfer yapmayı düşünüyoruz. Hedeflerimiz var, bununla ilgili çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. PTT 1, Lig’de uzun soluklu kalmamak lazım, iki yıldır bu ligde mücadele ediyoruz. Hedefimiz, Süper Lig. Zaten bütün takımların da hedefi o ama biz ayrıca çok daha istekliyiz. Sıkıntılarımız var ama korkutmuyor, bu anlamda bir hazırlık yapıyoruz. İnşallah istediğimiz hedeflere ulaşırız.”

Takımdaki futbolcuların çarşamba gününe kadar sağlık kontrolleri ve testlerden geçeceği, daha sonra 1. etap çalışmalarını 18-27 Temmuz tarihlerinde Kocaeli Kartepe The Green Park Hotel’de gerçekleştireceği bildirildi.

Öte yandan Manisaspor’un yeni transferlerinde Branimir Subasic’in yarın takıma katılacağı bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.