MANİSASPOR, FİFA DOSYALARINI KAPATIYOR

09 Ekim 2014 Perşembe, 17:41

ÇOK ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

PTT 1.Lig’de ekonomik olarak tarihinde en zor dönemlerinden birini yaşayan Manisaspor, bir yandan sportif başarı için mücadele ederken, bir yandan da geçmiş dönemlerdeki borçları kapatmaya çalışıyor. Ege ekibi son olarak 2009-2012 sezonlarında forma giyen Ferhat Çökmüş’ün menajer borcunu ödeyerek bir FİFA dosyasını daha kapatmış oldu.

FİFA, Manisaspor’a eski futbolcusu Ferhat Çökmüş’ün transferini gerçekleştiren İtalyan menajer Dino Lamberti’ye olan borcunu geçtiğimiz hafta ödemesini emretti. 2009-2012 sezonları arasında Süper Lig’de Manisaspor forması giyen gurbetçi oyuncu, Trabzonspor’dan o dönem Ege ekibine gelmişti. O tarihten bu yana durumu görüşen FİFA, Manisa temsilcisini uyararak menajerin alacağı olan 71 bin dolar ve dava giderleri olan 10 bin İsviçre Frangı’nı ödenmesini istedi. Bu gelişme sonrası Manisaspor yönetimi harekete geçerek, dosyanın kapanması için gerekli girişimlerde bulundu.

1,5 MİLYON TL ÖDEDİK

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şuana kadar 3 FİFA dosyasını kapattıklarını belirterek, “Bugünde 4.dosyayı kapatıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana eski oyuncuların menajerlerine 1,5 milyon TL ödedik. Manisaspor’un her hangi bir ceza almaması için bu konularda hassas davranıyoruz. Keşke bu ödediğimiz rakamlar kulübün kasasında kalsa, önümüze daha rahat bakabilsek” dedi.

Manisaspor yönetimi 3 aylık görev süresince Makukula’nın menajeri Kenneth Asquez’e 100 bin TL, Holosko ve Zelenka’nın menajeri Jürgen Werner’e 926 bin TL, Pitbull’a 195 bin TL ve son olarakta bugün Ferhat Çökmüş’ün İtalyan menajeri Dino Lamberti’ye 187 bin TL ödedi. Manisaspor ayrıca bu alacakların yanında 47 bin TL’de dosya masrafı ile karşı karşıya kaldı. Siyah-beyazlıların kasasından kısa zamanda toplam 1,5 milyon TL çıkmış oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir