MANİSASPOR, BELEDİYESPOR BİRLİKTELİĞİ SÜRÜYOR

28 Ağustos 2014 Perşembe, 15:45

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisa Büyükşehir Belediyespor, Manisaspor’un profesyonel sözleşme imzalayacağı Oğuzhan Palaz ve Yağızcan Akyürek’in yetiştiricilik bedellerinden feragat etti. Manisa 19 Mayıs Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Cenk Ergün ve futbolcular Oğuzhan Palaz ile Yağızcan Akyürek katıldı.
BU BİRLİKTELİK DEVAM ETMELİ
Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, “Oğuzhan Palaz ve Yağızcan Akyürek’in yetiştirme tazminatının Manisa Büyükşehir Belediyespor tarafından feragat edilerek talep edilmemesi bize ciddi anlamda katkı sağlamıştır. Manisaspor Kulübü Başkanı olarak kendilerine bu anlamda teşekkür ediyorum Bu birlikteliğin devam etmesini diliyorum” dedi.
MANİSASPOR’A ASLA RAKİP DEĞİLİZ
Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Cenk Ergün ise, “Bugün Manisa Büyükşehir Belediyespor ailesi için önemli günlerinden bir tanesi. Yaklaşık 5 yıl önce göreve geldiğimizde amacımızın Manisa’daki çocukların Manisaspor’a en iyi şekilde gönderme olduğunu söylemiştik. Böyle değerli oyuncuları Manisaspor’a kazandırmak, bizim asli görevimiz. Ben ve arkadaşlarım 4 senedir bunun için çalışıyoruz. Oğuzhan ile Yağızcan bunun görünen kısmı. Resmin arkasında ki hikaye ise şöyle; Manisa’da, Manisa Büyükşehir Belediyesi sadece Manisa Belediyespor’a yardım ediyor, Manisaspor’a hiç bir katkısı olmuyor şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Biz göreve geldiğimizden itibaren bir siyasi kuruma bağlı olmamıza rağmen hiç bir zaman Manisa’nın çocuklarına hizmet verirken siyaset yapmadık. Yapmayı da hiç bir zaman düşünmüyoruz. Herkese kapısı açık olan ve eğitim veren bir kurumuz. Manisa Büyükşehir Belediyespor olarak para harcıyoruz gibi görünüyoruz ama biz bu parayı Manisa’nın evlatlarına harcıyoruz. Manisaspor’a da bu doğrultuda değerli katkılarımız oluyor. Transferi Süper Lig ekibi Balıkesirspor’a gerçekleşen Eray Ataseven diye bir oyuncumuz vardı. Bir dönem önceki Manisaspor Başkanı Emre Hasgör’ün Manisaspor altyapı yöneticiliğini yaptığı dönemde 240 bin TL’lik yetiştiricilik bedeli olan Eray’ı karşılıksız olarak Manisaspor’a verdik. Geçen dönem İbrahim Korkmaz’ın da 200 bin TL’lik yetiştiricilik bedelini almadık. Şuan kadroda bulunan Gökdeniz Varol’u 50 bin TL’lik, bugünde Oğuzhan Palaz’ın 150 bin, Yağızhan Akyürek’in 50 bin TL’lik karşılık beklemeden yetiştiricilik bedellerinden feragat ediyoruz. Eray’ın bonservisini katmazsak yaklaşık biz geldiğimiz dönemden beri 700 bin TL’lik Manisaspor’a bir destek sağlamış olduk. Manisaspor’a asla rakip değiliz, rakip olmayı da düşünmüyoruz. Profesyonel liglerde bir pilot takımımız olsun diye çaba veriyoruz. Bundan sonra da Manisaspor için herşeyi yapacağımızın sözünü buradan veriyorum. Yetiştiricilik bedellerinden feragat etmemizin yanısıra Manisaspor’dan Serhat Cengiz’i, Umut Balcı’yı ve Samet Samancı’yı 25’er bin TL katkı olsun diye bonservis bedeli Belediyespor’un kasasından verdik. Manisalılar her iki takımımıza da destek versinler” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir